| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
nikiforiv Нов потребител

Регистриран на: 06 Апр 2007 Мнения: 34
|
Пуснато на: Нед Дек 20, 2009 15:11 Заглавие: |
|
|
| Пробвах схемата на pilgrim но след няколко включвания светодиода изпука. Тогава замених D2 със 1N4742 което в ценер на 12V и засега нямям проблеми. Кондензатора ми е 100n и като измерих тока е около 6мА. Не ми трепти но за мен това е без значение |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Нед Дек 20, 2009 18:58 Заглавие: |
|
|
Не съм я пробвал ама все си мисля, че диода който е паралелно трябва да е само в/у светодиода  _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pilgrim Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2007 Мнения: 347 Местожителство: wild,wild world
|
Пуснато на: Нед Дек 20, 2009 19:59 Заглавие: |
|
|
| nikiforiv написа: | | Пробвах схемата на pilgrim но след няколко включвания светодиода изпука. ....... |
благодаря, пропуснах да напиша, че кондензатора е "хиксов",
аз съм я правил тази схема с древните VQA 13- за ток 10 милиампера. _________________ Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
powerled Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2007 Мнения: 281 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Яну 05, 2010 21:14 Заглавие: Светодиод за 220Vac |
|
|
Имам на склад 1W бели светодиоди които работят на 220Vac с последователно свързан 220nF/275Vac кондензатор и 470 ома металослоен резистор.
Термичната подложка е електрически изолирана от крачетата.
Към комплекта има и алуминиева хексагонална подложка ф 20мм
Комплекта от всичките четири елемента е 10 лв
Предполагам, че още не сте и чували за подобни диоди....
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Яну 05, 2010 21:42 Заглавие: Re: Светодиод за 220Vac |
|
|
| powerled написа: | | не сте и чували за подобни диоди.... |
Да питам: електронните елементи са само светодиода, кондензатора и резистора ? в комлекта за 10лв ?
Тези, за които не сме чували, имат ли марка, datasheet някъде ?? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
akan Опитен потребител


Регистриран на: 05 Дек 2006 Мнения: 139 Местожителство: Пловдив
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|