| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Yassen Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 04, 2010 12:50 Заглавие: |
|
|
Най вероятно не се зарежда батерията. Провери резисторите, някой може да е прекъснал... Ценерите се измерват като диод, провери ги и тях. Особено обърни внимание на двата резистора които са на 220 В (на входа) да не са прекъснали _________________ Младото поколение трябва да възроди Българската електроника |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lezuan Нов потребител


Регистриран на: 21 Яну 2010 Мнения: 9
|
Пуснато на: Чет Фев 04, 2010 16:44 Заглавие: |
|
|
| Батерията се зарежда, когато махна пурата с 50 mA.Резисторите са здрави.Ценерите които са един срещу друг изглеждат здрави първия показва 699 , а втория 843 този към колектора не мога да го измеря на схемата,свалях го и показа 700.Освен да сменям кондензатора не знам какво друго ми остава, |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Фев 05, 2010 0:04 Заглавие: |
|
|
| lezuan написа: | | Смених кондензаторите ,но проблема си остана. |
А това кой го написа? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lezuan Нов потребител


Регистриран на: 21 Яну 2010 Мнения: 9
|
Пуснато на: Пет Фев 05, 2010 13:53 Заглавие: |
|
|
| Ставаше дума за електролитните кондензатори както ме посъветваха.Сега става дума за кондензатора на входа 1.5uF mkp,свалих го и го измерих и се оказа че капацитета му е станал 0,78uF.Сега ще търся кондензатор и ще видя какво ще стане. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lezuan Нов потребител


Регистриран на: 21 Яну 2010 Мнения: 9
|
Пуснато на: Съб Фев 06, 2010 17:29 Заглавие: |
|
|
| Смених кондензатора 1,5uF и лампата се оправи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|