| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Пет Мар 05, 2010 23:20 Заглавие: Re: Схема за следене на 3 фази? |
|
|
| DJ69VN написа: | | 3 греца 3 кондезатора като минусите са общи, а всеки плюс през един диод в обща точка. | И ако ми кажеш каква е логиката? Нещо пречи ли да се свържат заедно изходите на грецовете и кондензатора да е само един? Или още по-просто да махнеш половината диоди и да стане Ларионов?
Проблемът в подобни устройства е ако двигателят се върти и отпадне фаза - на този извод си идва почти номинално напрежение - двигателят действа като трансформатор. И дори продължава да се върти ако не е с голям товар. Имал съм случаи и със заваряване пластините на част от фазите в контактора. То не трябва сирена да свири, а нещо да изключи надеждно двигателя. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Пет Мар 05, 2010 23:26 Заглавие: Re: Схема за следене на 3 фази? |
|
|
Да то си е така ако става въпрос и още може да се икономиса... . Просто не съм на този принцип. Иначе за заварянето на контактите си е доста често явление.. . Затова са го измислили цяла система и то аз незнаех че толкова са им паднали и цените.. . _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Съб Мар 06, 2010 10:25 Заглавие: |
|
|
| Преди известно време се дискутираше същата тема, някой беше дал схемата, която съм атачнал. Не знам дали работи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Съб Мар 06, 2010 12:11 Заглавие: Re: Схема за следене на 3 фази? |
|
|
| Филипов написа: | | То не трябва сирена да свири, а нещо да изключи надеждно двигателя. |
Ако схемата е оразмерена и няма елементи от (само да тръгне) то не би следвало това да се случи.След като имаме следене на трите фази.
Със три оптрона и някой и друг елемент,може да се направи надеждна защита,дори може (ако се заиграем) да изключваме двигателя,ако имаме недопустимо по-ниско напрежение на някоя от фазите. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Съб Мар 06, 2010 13:49 Заглавие: |
|
|
| Понеже идеята беше схемата да е само с релета, ето една такава. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Съб Мар 06, 2010 14:46 Заглавие: |
|
|
На всеки персонално ли трябва да се обяснява къде се качват картинки? Определено не е в поста. От утре ще изчезват всички такива постове, без значение от полезността им. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Милен Опитен потребител

Регистриран на: 15 Окт 2007 Мнения: 330
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nkkalfa Нов потребител

Регистриран на: 13 Фев 2010 Мнения: 13 Местожителство: kostinbrod
|
Пуснато на: Нед Мар 07, 2010 8:58 Заглавие: |
|
|
Какъв е смисъла от следене на фази за защита на ел.двигател?
Какво ще помогне следенето,ако фазите ги има а двигателя е претоварен-механичен товар,или блокирал лагер?
Ел.Двигател се защитава с моторна защита/термомагнитен прекъсвач/.
Има настройваема защита по ток-претоварване и защита от късо съединение-подобно на обикновен предпазител.Добавят се оперативни контакти,които изключват контактора захранващ ел.двигателя,включват индикаторни лампи,сирени и т.н.
Останалото са заигравки,забавления без практическа полза/ако става дума за защита на ел.двигател, а не нещо друго./ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Милен Опитен потребител

Регистриран на: 15 Окт 2007 Мнения: 330
|
Пуснато на: Нед Мар 07, 2010 9:18 Заглавие: |
|
|
Като ти изгори двигател от липса на една фаза ще разбереш какъв е смисъла А има приложения при които е важен и реда на фазите т.е. посоката е строго определена, грешно свързване или пробно пускане в грешната посока и довиждане на машината. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Нед Мар 07, 2010 10:37 Заглавие: |
|
|
Идеята е при пускане на двигателя да са налични и трите фази,щото нали се сещате какво би станало със силовия контактор при липса на фаза.
ПП.когато работи двигателя има термични защити,те следят с какъв ток работи двигателя и най късно на 30' трябва да го изключат при надвишаването му. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|