 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Сря Мар 24, 2010 8:14 Заглавие: |
|
|
То и друго не му трябва селеновия изправител върши цялата работа.
ПП.Автоматичния го монтирай на вторичната 6А,а на първичната, ползвай гнездото на сега съществуващия и го пресвържи,може с успех да ползваш 2А предпазител за да е защитена и първичната.Успех. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dany_M Нов потребител

Регистриран на: 03 Окт 2009 Мнения: 24 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Мар 24, 2010 8:49 Заглавие: |
|
|
| Точно 2А си купих вчера, също автоматичен и ще го монтирам на първичната. Благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valves Нов потребител

Регистриран на: 10 Ное 2007 Мнения: 4 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 01, 2010 22:34 Заглавие: |
|
|
При по-изтощен акумулатор, при включване токът може да е по- голям и въпросния предпазител може да изключва. Добре е да се мисли за токоограничаващ резистор, предпазител за по-голям ток и ампермер. Ама стана май много сложно....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dany_M Нов потребител

Регистриран на: 03 Окт 2009 Мнения: 24 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Апр 02, 2010 6:20 Заглавие: |
|
|
Включил съм амперметър - 10А, реших да оставя стария стопяем предпазител, който е на 6.3А, след като разбрах, че автоматичния за 220В, може да не се задейства.
Акумулаторът който ще зареждам е 44Ач., та мисля да мина и без ограничителен резистор, както е работил и до сега, при това с акумулатор от 55Ач.
Зарядния ток(до 4.4А) го ограничавам в първичната верига. За сега с една лампа, но ще правя схемата за плавно регулиране с транзистор от сп. МК 6/2000г.
Благодаря че се отзовахте. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|