| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
hristo_kolev Активен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2010 Мнения: 53 Местожителство: Kocherinovo
|
Пуснато на: Сря Апр 14, 2010 16:30 Заглавие: |
|
|
Наистина схемата от jivko не ми върщи работа защото на мен ми трябва по-голям ток.Ще пробвам тази със правия транзистор и ще видим как е:благодаря предварителна за идеята със правия транзистор
Само забравих да попитам тази схема след R1 по моята схема ли да я свържа  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Сря Апр 14, 2010 17:29 Заглавие: |
|
|
| Виж тази схема, първата LM-ка е за ограничаване тока на късо. Правил съм я много пъти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hristo_kolev Активен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2010 Мнения: 53 Местожителство: Kocherinovo
|
Пуснато на: Сря Апр 14, 2010 17:40 Заглавие: |
|
|
| Сега ми стана ясно вързвам твоята схема между R1 и входа на LM във моята схема.А дали мога да използвам вместо LM317>>L7812 защото нямам друга LM |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Сря Апр 14, 2010 18:06 Заглавие: |
|
|
| Да става и 7805 дори. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Апр 14, 2010 18:08 Заглавие: |
|
|
| jivko написа: | | ....първата LM-ка е за ограничаване тока на късо. .... |
Разбери най-накрая, че това което постоянно предлагаш е ГЕНЕРАТОР НА ТОК, а не защита  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hristo_kolev Активен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2010 Мнения: 53 Местожителство: Kocherinovo
|
Пуснато на: Сря Апр 14, 2010 18:10 Заглавие: |
|
|
| Добре ще я пробвам а дали ще се наложи корекции на двата резистора(18 Ом и 20 Ом) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Сря Апр 14, 2010 18:15 Заглавие: |
|
|
| Нима генератора на ток не е един вид защита от късо? Разликата е само, че не се изключва захранването, а се ограничава тока на късо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hristo_kolev Активен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2010 Мнения: 53 Местожителство: Kocherinovo
|
Пуснато на: Сря Апр 14, 2010 18:19 Заглавие: |
|
|
| А тази схема до нула ли ограничава тока на късо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Апр 14, 2010 18:22 Заглавие: |
|
|
| jivko написа: | | Нима генератора на ток не е един вид защита от късо? .... |
Не е
И не са само това разликите.
Изясни си на първо време - що е то "генератор на ток", защо се нарича така, какво му е вътрешното съпротивление и все такива основни неща,..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Сря Апр 14, 2010 18:33 Заглавие: |
|
|
| При това схемно приложение си работи като ограничител на ток, правил съм го, изпитвал съм го, какво повече от това. Като не му харесва да не го прави. Това все пак е предложение за това което му трябва. И знам какво е генератор на ток, не е нужно да се обяснявам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|