| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Май 14, 2010 22:49 Заглавие: |
|
|
Проблема се оказа, че е неправилно мерене.
Крайното стъпало работи без средна точка, а аз мерих спрамо нея.
Стъпалото работи чудесно , само дето очавах повече от него.
На 50W sin 1kHz захранването почва да кляка и едвам достигам 80W sin 1kHz 4 OM _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Пет Май 14, 2010 23:16 Заглавие: |
|
|
С колко кляка? Къде го мериш на вторичната намотка или след изправителя и кондезаторите..? _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Май 15, 2010 10:28 Заглавие: |
|
|
| Ами аз имам описание на 600H ,там точно толкова си го дават -50 синус 80 музикална . Може да туриш по-големи електролити на захранването ,малко да доближиш двете мощности ,ама това си е . Те колоните им бяха с едни огромни говорители ,с високо КПД затова си свиреха добре ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Май 17, 2010 8:55 Заглавие: |
|
|
Меря спрямо -40V за съответното рамо.
Не знам с колко кляка, гледам че крушлите премигват(този усилвател има индикатор с крушки за претоварване на захранването) _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Пон Май 17, 2010 9:11 Заглавие: |
|
|
Мисълта ми беше, че може да кляка от кофти кондезатори... Като сложиш ламби на АС то на трафа ако там не мигат - значи има поне малко оправия  _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Май 17, 2010 11:00 Заглавие: |
|
|
Ми той е оправен.
Толкова му са силичкие _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 17, 2010 12:00 Заглавие: |
|
|
| Крушките са свързани в схема ,която мери консумацията на стъпалото ,мигат в такт с нея ,не са турени просто така ,погледнете си схемата. Когато пада върху резисторите се увеличи Т601 и Т602 се отпушват ,шунтират зелените крушки и светват червените . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Май 17, 2010 14:22 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Когато пада върху резисторите се увеличи Т601 и Т602 се отпушват ,шунтират зелените крушки и светват червените |
Точно така, само че преди да почне да се претоварва светят всички крушки.
Не сте ли съгласни с мен, че това е индикация за претоварване? _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 17, 2010 18:58 Заглавие: |
|
|
| В описанието което имам го водят "показатель модуляции" ,демек елементарен нивоиндикатор ,само с две крушки нямаш кой знае колко прецизно мерене . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rolling_heads Опитен потребител


Регистриран на: 20 Апр 2004 Мнения: 641 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Май 17, 2010 22:28 Заглавие: |
|
|
Би ли ми пратил това описание.
До колкото разбирам е на руски и може да ми е от полза _________________ "Някои неща не могат да се обяснят"
Стара нигерийска поговорка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|