| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Май 18, 2010 16:44 Заглавие: |
|
|
Извинявам се ако съм обидил някого но от опит знам, че като се сложи малко пипер в едно обяснение по-лесно се схваща. Колегата сложи четири удивителни, но не се получи само с тях . Надявам се поне теоретичната част от моето обяснение да е свършила работа. Все пак знай, че това е класическа схема за контрол на оптрони . _________________ ИВАН ПАВЛОВ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a455115 Нов потребител

Регистриран на: 12 Авг 2009 Мнения: 24
|
Пуснато на: Вто Май 18, 2010 17:27 Заглавие: |
|
|
Няма проблем, важното е да стане схемата.
Резисторите не трябва да са по-мощни от 0,25w нали?
А трябва ли да правя някакви промени да управлявам KT704 или спокойно да слагам тях, че само такива намерих. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Май 18, 2010 17:32 Заглавие: |
|
|
| a455115 написа: | | ....А трябва ли да правя някакви промени да управлявам KT704 или .... |
Прави разлика м/у тиристор и триак (симистор). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a455115 Нов потребител

Регистриран на: 12 Авг 2009 Мнения: 24
|
Пуснато на: Вто Май 18, 2010 17:38 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | Прави разлика м/у тиристор и триак (симистор).
..... |
Т.е. няма да стане  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Май 18, 2010 18:11 Заглавие: |
|
|
Защо си се захванал с тия големи, стари , чешки железа . Хем са тиристори , хем са кофти за монтаж, а и управляващия им ток може да ти изгори MOC-а . Вземи си от Комет BTA16-600. Малко повече от лев са и после пей сърце. И вземи ги изолирай при монтажа от радиатора с подложка и шайба (примерно от стари компютърни захранвания), че много боли тока Шегувам се, но ако нямаш опит - наистина внимавай много с мрежата !!!!! _________________ ИВАН ПАВЛОВ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a455115 Нов потребител

Регистриран на: 12 Авг 2009 Мнения: 24
|
Пуснато на: Вто Май 18, 2010 18:15 Заглавие: |
|
|
| ivpav написа: | | ...Вземи си от Комет BTA16-600. Малко повече от лев са и после пей сърце. .. |
А тези BTA16-600 какъв товар могат да управляват и мога ли направо да ги ползвам в тази схема? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Сря Май 19, 2010 12:38 Заглавие: |
|
|
Аз да добавя за светодиодите - хубаво е да ги сложиш . Ако не желаеш е добре да вдигнеш стойността на резисторите , които са последователно във веригата . С махането на светодиодите , при същите резистори токът ще нарастне вероятно повече от два пъти .
| a455115 написа: | | .... мога ли направо да ги ползвам в тази схема? |
Естествено , перфектни са за случая . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a455115 Нов потребител

Регистриран на: 12 Авг 2009 Мнения: 24
|
Пуснато на: Сря Май 19, 2010 13:02 Заглавие: |
|
|
Благодаря!
Не се отговаря с този бутон |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ichko Опитен потребител

Регистриран на: 13 Мар 2004 Мнения: 308
|
Пуснато на: Сря Май 19, 2010 19:35 Заглавие: |
|
|
Сигурно има основателна причина, защото пред време свалях чаркове от едни платки и там последоватено на светодиода на оптроните имаше по един 2Д5607  _________________ Интелектът на Земята е константа, а населението непрекъснато расте! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
a455115 Нов потребител

Регистриран на: 12 Авг 2009 Мнения: 24
|
Пуснато на: Пет Май 21, 2010 14:00 Заглавие: |
|
|
| Какъв е тока върху резисторите, нещо ми се струва,че 0,25w са малко или... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|