| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
termin_6 Опитен потребител


Регистриран на: 20 Яну 2010 Мнения: 341 Местожителство: Райково
|
Пуснато на: Съб Сеп 04, 2010 9:37 Заглавие: |
|
|
| Interceptor написа: | | ...И като се замисля май наистина е от този датчик и да поражда импулсите когато се активира... |
...поредната мистерия...
...много бях изкушен да обясня за к'во иде реч,ама вие като знаете...
Идна снимчица:
...те това поражда пулсации... _________________ Когато човек иска да направи нещо намира начин, когато не иска намира причина.
Последната промяна е направена от termin_6 на Съб Сеп 04, 2010 10:21; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Сеп 04, 2010 10:16 Заглавие: |
|
|
Я стига глупости.Как може един операционен усилвател да поражда такива пулсации. Ами ако пуснеш я чистачки я парно я реле мигачи.То тогава по тая логика никакво радио не може да пуснеш, ако имаш шок датчик  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Fender_str Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2006 Мнения: 176
|
Пуснато на: Съб Сеп 04, 2010 15:19 Заглавие: |
|
|
И като изключиш цялото захранване какво ще постигнеш, така или иначе като го натовариш пак с инсталацията на колата пак ще се случи същата схема.
Вариант 1: Отделен акумулатор за станцията
Вариант 2: Повтори схемата от руския сайт (ако 9 волта захранващо напрежение са достатъчни) Вместо KP142EH8A използвай 7809 (при консумация до 1А) C2 и С3 ги направи 1000мкф или дори 2200.
Ако и така не стане проблема е друг! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Interceptor Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2010 Мнения: 137 Местожителство: Бургас/Варна
|
Пуснато на: Съб Сеп 04, 2010 15:30 Заглавие: |
|
|
И така.. сама на акумулатор станцията направо работи перфектно.. S-метъра който иначе индикацията му стигаше винаги над средата сега въобще не светеше. Долувих слаби разговори на много канали.. не се беше случвало до сега.
Следтова започнах да закачам един по един кабелите на плюса да установя поне горе-долу от къде може да е. На единия доста дебел прифръкна искра и реших да му видя консумацията и какво .. 1.80A ...
Чудя се толкова ли да ми е скапан уреда.. ама не е
Май проблема ми е в инсталацията. _________________ Никога не разкривай дали си щастлив или не преди да е дошъл последният ти ден..
E-mail: drm.electronics(at)gmail.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Fender_str Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2006 Мнения: 176
|
Пуснато на: Съб Сеп 04, 2010 15:35 Заглавие: |
|
|
| Aми виж къде отива тоя кабел, най-малко по предпазителя към който отива може да разбереш какво захранва. И от там насетне да се търси проблема! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Interceptor Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2010 Мнения: 137 Местожителство: Бургас/Варна
|
Пуснато на: Нед Сеп 05, 2010 14:54 Заглавие: |
|
|
Та нещата са изяснени.
Първо инсталацията си е ок - 0.03А
Станцията работи коректно. Пулсациите явно са плод на фоновия шум и градската среда. (центъра на Бургас)
Вчера като я пробвах и казах че всико е наред бях в едно село доста на високо и затова осъществих далечна връзка.
Днес направих същото като вчера и нещата пак са зле с разликата че съм в центъра. Отделно пробвах и с отделен акумулатор и нещата пак бяха така. Явно в града СВ се държи така. А може и в квартала да има нещо което да я смущава.
Както ида е въпроса е приключен. _________________ Никога не разкривай дали си щастлив или не преди да е дошъл последният ти ден..
E-mail: drm.electronics(at)gmail.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|