Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Филтрация на акумулат. напрежение
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
termin_6
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Яну 2010
Мнения: 341
Местожителство: Райково

МнениеПуснато на: Съб Сеп 04, 2010 9:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Interceptor написа:
...И като се замисля май наистина е от този датчик и да поражда импулсите когато се активира...

Shocked Shocked Shocked
Laughing Laughing Laughing ...поредната мистерия...
...много бях изкушен да обясня за к'во иде реч,ама вие като знаете...
Идна снимчица:

...те това поражда пулсации...
_________________
Когато човек иска да направи нещо намира начин, когато не иска намира причина.


Последната промяна е направена от termin_6 на Съб Сеп 04, 2010 10:21; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Юни 2009
Мнения: 439
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Сеп 04, 2010 10:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Я стига глупости.Как може един операционен усилвател да поражда такива пулсации. Ами ако пуснеш я чистачки я парно я реле мигачи.То тогава по тая логика никакво радио не може да пуснеш, ако имаш шок датчик Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Fender_str
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2006
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Съб Сеп 04, 2010 15:19    Заглавие: Отговорете с цитат

И като изключиш цялото захранване какво ще постигнеш, така или иначе като го натовариш пак с инсталацията на колата пак ще се случи същата схема.
Вариант 1: Отделен акумулатор за станцията
Вариант 2: Повтори схемата от руския сайт (ако 9 волта захранващо напрежение са достатъчни) Вместо KP142EH8A използвай 7809 (при консумация до 1А) C2 и С3 ги направи 1000мкф или дори 2200.
Ако и така не стане проблема е друг!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Interceptor
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2010
Мнения: 137
Местожителство: Бургас/Варна

МнениеПуснато на: Съб Сеп 04, 2010 15:30    Заглавие: Отговорете с цитат

И така.. сама на акумулатор станцията направо работи перфектно.. S-метъра който иначе индикацията му стигаше винаги над средата сега въобще не светеше. Долувих слаби разговори на много канали.. не се беше случвало до сега.

Следтова започнах да закачам един по един кабелите на плюса да установя поне горе-долу от къде може да е. На единия доста дебел прифръкна искра и реших да му видя консумацията и какво .. 1.80A ...
Чудя се толкова ли да ми е скапан уреда.. ама не е

Май проблема ми е в инсталацията.
_________________
Никога не разкривай дали си щастлив или не преди да е дошъл последният ти ден..
E-mail: drm.electronics(at)gmail.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Fender_str
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2006
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Съб Сеп 04, 2010 15:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Aми виж къде отива тоя кабел, най-малко по предпазителя към който отива може да разбереш какво захранва. И от там насетне да се търси проблема!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Interceptor
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Май 2010
Мнения: 137
Местожителство: Бургас/Варна

МнениеПуснато на: Нед Сеп 05, 2010 14:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Та нещата са изяснени.
Първо инсталацията си е ок - 0.03А
Станцията работи коректно. Пулсациите явно са плод на фоновия шум и градската среда. (центъра на Бургас)
Вчера като я пробвах и казах че всико е наред бях в едно село доста на високо и затова осъществих далечна връзка.
Днес направих същото като вчера и нещата пак са зле с разликата че съм в центъра. Отделно пробвах и с отделен акумулатор и нещата пак бяха така. Явно в града СВ се държи така. А може и в квартала да има нещо което да я смущава.
Както ида е въпроса е приключен.
_________________
Никога не разкривай дали си щастлив или не преди да е дошъл последният ти ден..
E-mail: drm.electronics(at)gmail.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals