Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

изработка на захранване 3,3v - 20 amps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 1150
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 11:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
защо мятате момчето към импулсни захранвания?
!!!!???? взима едно АТХ и опитва ,ако се наложи за преработване на обратна връзка трябва да се преоразмерят 1- 2 резистора Smile и в двата случая е по лесно отколкото да се конструира нов дори с обикновен трансформатор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fender_str
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2006
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 11:47    Заглавие: Re: изработка на захранване 3,3v - 20 amps Отговорете с цитат

alibaba22 написа:
къде може да ми се изработи такова захранване.цена?
в софия за препоръчване.

Дали щом пита някой да му го направи е в състояние сам да си преработи обратната връзка, да не говорим, че да ровиш импулсно е много по-опасно за човек който не разбира от колкото с траф!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gueswhoaz
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 603
Местожителство: По света и у нас

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 12:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявай но да навиеш траф не е просто да намотае няколко витки върху парче желязо. То се изчислява преди това други неща освен коефициент на трансформация.
Хвърляме го в компютърно захранване, защото това което трябва да направи въм го описал в 3 стъпки, няма да има нужда да преработва обратна връзка, ако може пък да ми дадете една основателна причина защо според вас трябва да се прави, при положение че ОВ си е вече сметната за това напрежение. Освен това намотката е една за себе си (няма -3.3V) и напрежението не би паднало при самостоятелно използване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 1150
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Освен това намотката е една за себе си
не е ,индуктивно е свързана с 12 и 5В /в импулсния т-р и тороида след него втори път / , а много често се използва една намотка за 5 и 3,3 В http://dosmen.hit.bg/comp/compshem/atx230w.gif
Обратната връзка която стабилизира 3,3 В не е свързана с ШИМ , който контролира кл. т-р /и в топлата част . Вземи и опитай , при преработка на АТХ за пирограф / с няколко различни модела вкл. FSP / се наблюдаваше това което съм написъл в по предишния ми пост.

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=64650&highlight=%EF%E8%F0%EE%E3%F0%E0%F4&topicshow=Въпроси относно пирограф
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gueswhoaz
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 603
Местожителство: По света и у нас

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 12:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей начи пестеливо племе бе. Но дори и вързани, ако се даде товар на останалите напрежения чрез резистори няма ли да се получи пак желания резултат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 1150
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 13:13    Заглавие: Отговорете с цитат

да ще се получи ,с малък принос към "глобалното затопляне" Smile

Exclamation Arrow Не се отговаря с този бутон Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 14:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Има и вариант обикновен трансформатор грец кондензатор, просто стабилизатора да е импулсен. Правил съм такова нещо но за 12 волта беше иначе става. Но трябва да се изчисли добре освен това трябват хубав/и MOS-транзистор/и и голям дросел за тоя ток. По принцип може да се ползва по-високоволтов трансформатор. Тока от към високото напрежение ще се получи доста по-малък.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Fender_str
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2006
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 14:51    Заглавие: Отговорете с цитат

gueswhoaz написа:
Извинявай но да навиеш траф не е просто да намотае няколко витки върху парче желязо. То се изчислява преди това други неща освен коефициент на трансформация...

Честно ли?
Мислите ли, че съм написал диаметри, сечение и брой навивки щото вече не съм си направил труда да сметна кое колко и как???
А трафа може да се окаже лесната задача ако имаме готов траф и се пренавие само вторична, макар и другата да не е проблем за мен лично Wink
Ако иска момчето да пробва варианта с импулсно, ако не стане насреща съм!
Така или иначе ако се наложи преработка незнам дали ще може да си я направи сам, проектирането на импулсно за целта, вече се спомена, че не е лека задача(не, че на такова с траф е като се имат в предвид20-те ампера)
И за финал предпочитам да се захвана да направя нещо което ще работи 100% от колкото да преправям вече направено още повече нещо което може да ми потрябва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 1150
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 16:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
И за финал предпочитам да се захвана да направя нещо което ще работи 100%
хиляди ATX захранвания работят 100 % ,варианта който предлага gueswhoaz става веднага по евтино и по бързо
Цитат:
10квадрата би следвало да се навият 17 навивки от проводник с дебелина 3 мм
само с една намотка ли ще трансформира ...!!!!????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fender_str
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2006
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 17:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Май май нещо не се разбрахме къде съм говорил за първична??? И къде съм казал че с една намотка ще стане работата!?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals