| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 10, 2010 15:27 Заглавие: |
|
|
| DJ69VN написа: | | 25-30V? За звездата - да това се има в предвит - звезден център.. А пробва ли с резистора ? |
Вата имах предвид,а не волта .Не съм,че съм захванал хиляда неща да правя и не остава време.Живот и здраве тая седмица мисля да отделя 1-2 часа да пробвам с резистора и да оправя масите.Ако и така не става,пробно ше прекарам захранването директно към акумулатора и ако тогава вече не става ше го мислим  _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Нед Окт 10, 2010 21:23 Заглавие: |
|
|
| DJ69VN написа: | | 25-30V? ... |
Не е 25-30V , а е 25-30B , т.е. W (вата )
Силовата (захранваща) маса за плеъра и за усилвателя трябва да се вземат по отделни жици и от "сигурно" място - или от купето на колата , или директно от клема минус на акумулатора . Тази точка се нарича център на звездата на масите . Не е лошо и със плюса да се постъпи така , макар че 30W не са кой знае колко много .
До колкото разбирам , ти въобще не си постъпил така . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Окт 11, 2010 16:57 Заглавие: |
|
|
Веднага и без бой си признавам,че навързах всичко набързо от мерак и не се съобразих със нищо в общи линии .При първа възможност ше видя как стоят нещата и ще докладвам  _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Окт 11, 2010 17:30 Заглавие: |
|
|
| Най-важното е да не тече захранващ ток по сигналната маса. Той е причината за нейното играене и тя вече не е 0V както сигналния проводник в края. Това е. Ширмования кабел с който подаваш сигнал му прекъсни оплетката от едната страна. Така тя ще играе ролята само на екран. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2010 18:40 Заглавие: |
|
|
Крива работа .Днеска цял следобяд разглабях половината табло за да си прекарам нови кабели и т.н за усилвателя и CD-то и накрая по неведома за мен причина усилвателя замина т.е замириса на жега и като пипнах радиатора,не можеше да си държиш ръката на него и умре .Иначе се оказа ,че някъде масата прави проблем.Като мерех между масата на ампа и на CD-то имаше няколко волта разлика.Прекарах нов кабел директно от акумулатора до CD-то.От контактния взимам 12В ,когато ключа е на контакт и това положение преди него и с тях управлявам CD-то ,а едно реленце затваря "+" на захранването на ампа и така и двете бачкат само на контакт.Освен това сложих и по-голям дросел във захранването на филтъра -кръгло феритче с около 60-на намотки от по-дебела жица и като ,че ли вече проблема изчезна напълно.Утре отивам на лов за TDA7240 и ще видим кво ще излезе. _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Пон Ное 01, 2010 22:53 Заглавие: |
|
|
Е точно за това като се сложи на сигналната маса "изравнителен" резистор се лекува този проблем. .. . _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Ное 02, 2010 0:00 Заглавие: |
|
|
E при мен не успя да го излекува,за това си дръпнах направо нови кабели  _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Вто Ное 02, 2010 12:34 Заглавие: |
|
|
| DJ69VN написа: | | Е точно за това като се сложи на сигналната маса "изравнителен" резистор се лекува този проблем. .. . |
Какво е пък това ? Това никак не е професионално .
При монтаж/демонтаж на CarAudio (а и не само) трябва да се спазва едно основно правило : При монтаж започни задължитолно от масата , а при демонтаж приключи със нея . Ако се спазва , няма проблеми .
Иначе не са малко случаите на изгорели плеъри . Случва се понякога усилвателя при незакачена силова маса , но включени всички останали неща да се опита да "тръгне" посредством сигналната маса , т.е. през чинчове , през масата на плеъра ..... и става беля . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Ное 02, 2010 18:47 Заглавие: |
|
|
На стария чип явно просто му е било дошло времето .Днеска си взех нов и го презапоих и всичко е ток и жица,а шума вече изчезна .Благодарско на всички включили се  _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Вто Ное 02, 2010 21:34 Заглавие: |
|
|
milmar Никой не е казал, че е такова. Преди много години когато нямаше CD та и Усилватели ( фабрични ) и то масово.. и се правеха CD-ROM -вете + усилватели помня, че повечето усилватели имаха такива резистори както и някой от фабричните съм виждал така. Както имаха и опция да го "премахне" резистора с Jumper. По скоро му го предложих да види дали ще се оправи и да се насочи на някъде. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|