 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sathv Опитен потребител

Регистриран на: 17 Окт 2010 Мнения: 260 Местожителство: Габрово
|
Пуснато на: Пет Дек 03, 2010 21:20 Заглавие: |
|
|
| Относно това за 40-те волта. Сигурен ли си , че трябва да вади 220 волта. В казармата бях в поделение по радиолокация. Там за всяка станция имаше различни генератори /бензинови-двутактови/ На 220 волта, на 127, на 48, на 24. /На 12 волта нямаше/ Да не би да ти е някакъв специализиран генератора от някоя военна машина и проблема да ти е само механичен? Разбирай настройка на карбуратора и други такива железарски истории. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kristianvi Нов потребител

Регистриран на: 17 Ное 2010 Мнения: 11
|
Пуснато на: Нед Дек 05, 2010 20:10 Заглавие: |
|
|
Да има. И като запали го отварям. Ама като е топъл е просто невъзможно да го запалиш
Не се отговаря с този бутон |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bg.alex Нов потребител

Регистриран на: 24 Дек 2010 Мнения: 2
|
Пуснато на: Съб Дек 25, 2010 23:38 Заглавие: генератор |
|
|
| защо не го разделиш на 2 части -генератор и двигател и изпробвай как работи всяка една за себе си.така ще установиш коя има нужда от ремонт. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shulz Опитен потребител


Регистриран на: 20 Авг 2008 Мнения: 136 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Дек 28, 2010 18:57 Заглавие: Re: проблем с руски генератор |
|
|
Военните руски генератори са непредвидими по отношение на работно напрежение и работен ток. През първите години на демокрацията бях военен и имах на разположение военен склад с мобилизационно имищество на свързочна рота. Имах два генератора , като единия беше на 42 волта,но тока и мощността не си спомням.
Ако има клапани,значи е четиритактов и се захранва с чист бензин,но ако няма-е двутактов и се "храни" с двутактова смес / на 1 литър бензин около 25-30 мл. двутактово масло/.
А при условие,че тече гориво от карбуратора /от въздушния филтър/, то горивната игла не затваря притока на гориво и поради "задавянето" с гориво пали трудно топъл или въобще не пали. Прати снимка или качи снимка на карбуратора и двигателя от двете страни,за да се ориентирам и да те насоча какво да правиш и какъв е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|