 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
angelko Нов потребител

Регистриран на: 30 Ное 2010 Мнения: 8 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Съб Дек 11, 2010 18:58 Заглавие: |
|
|
Това за което намерих време досега.
Поставих екранирани кабели на потенциометрите.
Преустроих масите в тип звезда в центъра на шасито.
Поставих на мястото на 1К вместо дросел,изходящ траф от старо радио с последователно свързани намотки.
Шумът не изчезна съвсем,но значително намаля.
Това,което обмислям по-нататък е шунтиране на диодите с кондензаторчета,по големи кондензатори в захранването.
Продават едни мрежови филтри,чудя се дали да поръчам един.
http://audioplatinum.com/product_info.php?products_id=409&osCsid=0go4k9ehfnf749rjsbg0iv9l92 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
angelko Нов потребител

Регистриран на: 30 Ное 2010 Мнения: 8 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Вто Яну 18, 2011 0:57 Заглавие: Някои промени по усилвателя |
|
|
Привет,работата по усилвателя продължава,
относно развитието и,
направих нова платка,минаваща между цоклите,махнах повечето кабели,
събрах масите в звезда,екранирах кабелите на потенциометрите и жаковете.
Шунтирах диодите в греца с кондензатори.
Закупих две нови лампи Bugera 12AX7 A и ги поставих вместо старите.
В един момент работата дойде до тук и схемата заприлича на тази:
http://postimage.org/image/7mneh7vo/
Снимки:
http://angelko.snimka.bg/hobby/lampov-usilvatel-za-kitara-tip-marshall.553560.22120283
Шумът не изчезна,но значително намаля,но за съжаление се чува 50 херцов брум.
След експерименти с различни диоди и кондензатори,поставих още 2 кондензатора в захранването,махнах резистор 2К2 и брумът окончателно изчезна.
Схемата в момента е това:
http://postimage.org/image/7mgsbtwk/
Остана единствено тихо,но неприятно шумолене,наподобява шума от много ситен дъжд и мачкане на хартия в съседната стая..,което се усилва с увеличаването на потенциометъра и още повече като се включи кабела с китарата и се пуснат струните.Опитвах вече какво ли не,но,уви.
Ако някой би могъл да даде съвет,ще съм благодарен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Яну 18, 2011 6:52 Заглавие: |
|
|
Тук вече ти трябва Di-Box, кабели, адаптери.  _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2011 18:53 Заглавие: |
|
|
| Я качи някакъв запис да го чуем,направо ме заинтригува с тоя шум!Да не би да е някакво самовъзбуждане |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
angelko Нов потребител

Регистриран на: 30 Ное 2010 Мнения: 8 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Пет Яну 21, 2011 20:10 Заглавие: |
|
|
Хора, шумът изчезна засега.Разменях,лампи,преправях греца малко и ...изчезна.
1.Имам два Celestion по 8 ома са,а трафът от MV3 пишеше,че е за 6 ома,ще бъде ли голям проблем за усилвателя,ако ги вържа тях и паралелно или последователно ще е по добре.
2.Как да изведа изход LINE OUT
3.Как да изведа изход СЛУШАЛКИ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|