 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
shri Опитен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2008 Мнения: 1194 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Дек 22, 2010 15:25 Заглавие: |
|
|
Нещо което може да се направи е да се провери работната честота да няма хармоник близък до 500Кхц. Обикновено кварците на дистанционните са 500Кхц. и от там да се шашка толкова много. _________________ Денят е прекрасен забеляза ли го!!!
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
powerled Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2007 Мнения: 281 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 15:17 Заглавие: |
|
|
Когато гледаш на осцилоскоп сигнала, който се подава на лампата от електронен баласт е някаква невъобразима каша от хармоници....ако свържеш между двете променливи на входния грец и минуса на електролитния кондензатор (на входа) два кондензатора по 2.2 nF/400V СЕ ПОЯВЯВЯ НА ИЗХОДА ХУБАВА СИНУСОИДА, като хармоничните силно намаляват.
Като намалеят хармоничните ще проработят и дистанционните. _________________ [email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|