 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Яну 03, 2011 14:30 Заглавие: |
|
|
| mbo написа: | Та дали да не опита колегата просто да размени проводниците в клемите на фасунгата?
|
И като размени "колегата" клемите във фасунгата после ще трябва и очите да си затвори.... Е със затворени очи няма да му дреме дали мига....
Ако обясниш как размяната ще премахне или намали мигането, обещавам че ще се извиня за леко насмешливия тон  _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mbo Нов потребител

Регистриран на: 21 Яну 2007 Мнения: 31
|
Пуснато на: Пон Яну 03, 2011 18:35 Заглавие: |
|
|
Ако обясниш как размяната ще премахне или намали мигането, обещавам че ще се извиня за леко насмешливия тон [quote]
Аз написах: През глим лампата минава напрежението със което се зарежда електролитния кондензатор в електронното запалване на лампата .
А това е цитат на предния колега.
Това със цитата нещо немога да го улуча 
Последната промяна е направена от mbo на Пон Яну 03, 2011 20:44; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Яну 03, 2011 18:51 Заглавие: |
|
|
mbo, за да не стават подобни нелепици най-напред се изучава "материалната част" (в случая как се ползват тагове) за което е писано нееднократно, пък си има и Въпроси/Отговори малко по-нагоре, след това като си разбрал как се прави се пише (ако има да се каже нещо по темата), после се ползва бутона за ПРЕГЛЕД и като си погледнеш (и ти хареса) как изглежда мнението се "натиска" бутончето ПРАТИ.
П.П.А въпроса за това как и от къде | mbo написа: | | През глим лампата минава напрежението | е тема за друг урок и не точно за потребителя когото съветваш. _________________ RemoteControls |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Пон Яну 03, 2011 21:24 Заглавие: |
|
|
Предния колега написа,че с размяна на проводниците в ключ със сензор е решил подобен проблем И просто даде идея за конкретния случай,а не е твърдял,че това ще реши и този проблем! _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 04, 2011 19:16 Заглавие: |
|
|
| За протокола - пробите със паралелно свързан на лампата кондензатор бяха успешни . Кондензатора беше 0.22микро на 400V ,предполагам с близки стойности също ще работи . Резистор паралелно не съм включвал ,но от гледна точка на безопасност не е зле да се свърже един разряден от порядъка на 0.5-1 мегаом . Странното беше ,че с една от най низкокачествените лампи ,куче марка ,ефекта го нямаше по начало ,дали имат голяма утечка на филтровия електролит ,или пали на много високо напрежение - не знам . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|