| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2011 20:50 Заглавие: |
|
|
Aз препоръчвам съпротивление ако се намери мощно или лампа. Но така, че да ги обдухва вентилатора. Така ще ти загрява мааалко по-бързо парното  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2011 21:56 Заглавие: |
|
|
| Ditronix написа: | | Няма да стане със съпротивление-токът на вентилатора е много голям,съпротивлението ще пече много и ще имаш куп неприятности. |
При мене фабрично си е със съпротивления и от 1992 насам не е имало ядове  _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
penkeler Опитен потребител

Регистриран на: 12 Ное 2006 Мнения: 338 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2011 21:57 Заглавие: |
|
|
| Simeon_Lazarov написа: | | ... на лада са така степените... |
Ако те интересуват данните на съпротивлвнието на ВАЗ 2101-2107:
Предназначение - используется для получения 2-й скорости вентилятора отопителя автомобиля.
• Номинальное напряжение: 12 В
• Номинальный ток резистора: 2,7 А
• Величина сопротивления резистора: 1,5+/-0,15 Ом
Мисля, че е възможно да се намери по магазините за авточасти или от някоя морга, а в краен случай и да се навие от подходящ кантал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2011 23:28 Заглавие: |
|
|
| Ако държиш на решението с резистори - монтирай ги на пътя на вздуха идващ от вентилатора, така ще се разминеш с по-маломощни. На колите, на които това е фабрично решение, слагат и термопредпазител до резисторите, да не прегреят, ако спре вентилатора или намалее въздушния поток. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2011 23:49 Заглавие: |
|
|
Сега се сещам,че при мене вентилаторчето за парното е вънка,под кората на чистачките  _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
AZ:) Опитен потребител

Регистриран на: 18 Сеп 2005 Мнения: 228 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 8:52 Заглавие: |
|
|
| При повечето френски коли регулирането на оборотите е електронно фабрично, има залята лектроника и 2(може и 1) транзистора, които най често се дънят, но могат да се сменят. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
termin_6 Опитен потребител


Регистриран на: 20 Яну 2010 Мнения: 341 Местожителство: Райково
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 10:22 Заглавие: |
|
|
Айде да кажа к'вото знам и аз...
| Ditronix написа: | | Няма да стане със съпротивление... |
Е, как няма да стане със съпротивление, като фабрично на тоя франсоа митеран е така.
| AZ:) написа: | | При повечето френски коли регулирането на оборотите е електронно фабрично... |
Само да вметна на по-нови френски коли и на всички с климатроник, но не и този пижик.
Що го връщате в 1500-ната година, да връзва лампи...
Сега сме 21 век. За ШИМ-а съм съгласен, ама човека не мож си го направи...
Съпротивленията се правят от кантал, ако са изгорели...
...ама да изгорят всички наведнаж...
...и защо никой не го насочи да си провери и смени термопредпазителя.  _________________ Когато човек иска да направи нещо намира начин, когато не иска намира причина. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
miro_mezdra Опитен потребител

Регистриран на: 21 Сеп 2007 Мнения: 154 Местожителство: Мездра
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 11:45 Заглавие: |
|
|
Аз също се съмнявам да са изгорели резисторите - те обикновено са разположени на пътя на студения въздух.
Предполагам че проблема е в ключа, а на допълнителните резистори/ 1 -2 ома/ също трябва добро охлаждане. _________________ Skype - miro67_r |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 11:54 Заглавие: |
|
|
Хора,правил (по-скоро побългарявал,че ни трябваше бързо и временно решение,което в крайна сметка си остана постоянно щото така реши приятелчето ) съм такова Пежо,там резистори няма.Регулира се с реостат. _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
termin_6 Опитен потребител


Регистриран на: 20 Яну 2010 Мнения: 341 Местожителство: Райково
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 12:25 Заглавие: |
|
|
Peogeot 205, имат управление на двигателя за парното, и с реостат, и с "врътка"(та тогава R-ове има).
Нямам против какво си правил. По-скоро собственика на темата на каже, неговото от кои е. _________________ Когато човек иска да направи нещо намира начин, когато не иска намира причина. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|