| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Съб Фев 12, 2011 21:18 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | Да не си сбъркал средата с някоя от крайните .... |
Нали е двуполярно,м/у +/- какво мериш,я сподели.
ПП.И не казвай че няма грешка,ами виж какво пише колегата и сфазирай вторичната и определи средния извод. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Фев 13, 2011 17:07 Заглавие: |
|
|
| Ditronix написа: | | Славчо,единственото,което е необходимо е двете намотки да имат еднакъв брой навики!... |
Да съгласен съм но така едната е навита по-отдолу и същия брой навивки е с по-къса жица защото там диаметъра е по-малък т.е. по-малко съпротивление, което значи, че ще кляка по-малко при голям товар. При мен обаче нещо съм пообъркал явно бройката на навивките  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Нед Фев 13, 2011 18:24 Заглавие: |
|
|
| slav4o.com написа: |
Да съгласен съм но така едната е навита по-отдолу и същия брой навивки е с по-къса жица |
И колко е като процент разликата-нищожна.Предполагам,че трафа няма да се ползва за захранване на измервателен уред. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Фев 13, 2011 19:34 Заглавие: |
|
|
| А това как да се разбира "Меря променливото преди греца-равни половинки.." ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Фев 14, 2011 13:14 Заглавие: |
|
|
| Да се разбира така -при мерене на променливото -общия е боднат където трябва ,при меренето на постоянното -е боднат на минуса и оттам дава 12 спрямо средата и 24 спрямо плюса ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|