| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Вто Юни 21, 2005 15:25 Заглавие: |
|
|
| kernel_daemon написа: | | Някой има ли идея на нагревателчетата на тръбата какво напрежение се подава и дали е постоянен или променлив ток? | Естествено че е променлив,ако погледнеш по внимателно ще видиш че се захранват през кондензатор.и напрежението е импулсно с много висока амплитуда |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Chelsea_69 Опитен потребител

Регистриран на: 06 Дек 2004 Мнения: 149
|
Пуснато на: Вто Юни 21, 2005 17:13 Заглавие: |
|
|
| fikret написа: | | kernel_daemon написа: | | Някой има ли идея на нагревателчетата на тръбата какво напрежение се подава и дали е постоянен или променлив ток? | Естествено че е променлив,ако погледнеш по внимателно ще видиш че се захранват през кондензатор.и напрежението е импулсно с много висока амплитуда |
След като съм подменил с колегите си поне 1000 такива лампи съм бил и аз любопитен за някои замервания.Та мерени с ментак мултиметър DT830D за 5 лв.напрежението за отоплението е около 3 V~,а между двойките за отопление е около 127-130 V~.По-скъпите лампи ползуват по -качествени кондензатори за 105 градуса smd елементи и т.н.Но наистина писаните 6000 часа са си реални,наскоро сменяхме лампи монтирани преди 8 години и работещи средно 7 ч на ден,едвам наскоро рязко се увеличи числото на изгорелите и дефектите са както са изредени много точно от колегите по-горе. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юни 21, 2005 17:49 Заглавие: |
|
|
| Свързвай 15-20 ома резистор вместо изгорялото отопление да не се качва много тока през здравия нагревател.Аз имам още български от ДЗУ които работят.Челси ,ако ги хвърляте лампите които сменяте,може ли да метнеш малко насам ,по жълти ако може/ТБС/. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kernel_daemon Гост
|
Пуснато на: Сря Юни 22, 2005 9:06 Заглавие: |
|
|
мерси на всички за отговорите мисля да се пробвам да си оправя лампичката )) почивните дни ако остане време ще видим какво ще стане  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
YURI Опитен потребител

Регистриран на: 13 Ное 2003 Мнения: 164
|
Пуснато на: Сря Юни 22, 2005 10:18 Заглавие: |
|
|
Някъде по-надолу имаше тема за луминисцентните лампи
ето и ликна който е посочил колегата:
http://mladkonstruktor.bg/lumi.htm
Надявам се да помогне:-) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pirev Гост
|
Пуснато на: Сря Юни 22, 2005 23:48 Заглавие: |
|
|
| това дето го посочваш работи, но няма никакво КПД, по-добре като изгори нагревателя, хвърляй луминисцентната тръба и слагай нова. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Юни 23, 2005 7:04 Заглавие: |
|
|
| pirev написа: | | това дето го посочваш работи, но няма никакво КПД, по-добре като изгори нагревателя, хвърляй луминисцентната тръба и слагай нова. |
схемата от този линк не ползва подгряване на електродите. практически КПД-то му е 100%, ако не броим 5-те вата загуби в резисторите R3 - R5  _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Юни 23, 2005 9:31 Заглавие: |
|
|
| guitman написа: | | pirev написа: | | това дето го посочваш работи, но няма никакво КПД, по-добре като изгори нагревателя, хвърляй луминисцентната тръба и слагай нова. |
схемата от този линк не ползва подгряване на електродите. практически КПД-то му е 100%, ако не броим 5-те вата загуби в резисторите R3 - R5  |
На 20W тръба 5W загуби май не е 100% КПД  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Юни 23, 2005 18:48 Заглавие: |
|
|
хехеххехе  _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ Niko Активен потребител


Регистриран на: 09 Окт 2006 Мнения: 90
|
Пуснато на: Пон Ное 20, 2006 18:42 Заглавие: |
|
|
Тая схема ще запали ли 40вата луминисцентка 120см? И има ли някоя по хубава електронна схема за 220 волта без дросел за 40 вата луминисценка? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|