| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Май 01, 2012 21:40 Заглавие: Re: За After effects |
|
|
| Е той човека си е казал каво иска да направи: И тогава няма да е тъмно, така че не се кахъри. Дано да няма сериозни поражения... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eko67 Опитен потребител

Регистриран на: 01 Юли 2010 Мнения: 153 Местожителство: гр.Пещера
|
Пуснато на: Сря Май 02, 2012 21:00 Заглавие: |
|
|
Може да се получи това което искаш,но офсет +12В до -12В може да изкараш със захранване около +-24 -28В.Със един генератор на 500Кхц
керамичен Резонатор,и подходящ двоен Опер.Усилвател със настройка за амплитуда и офсет.Виж схемите от атача. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Май 02, 2012 21:17 Заглавие: |
|
|
И-хаа , с тези схемички ще има да си го зарежда този 5000F кондензатор точно толкова , колкото казва че ще държи да захранва телефона - година например . И на кое му викате офсет , че в техническата литература на това от осцилограмите от предната страница му викат амплитуда Upp , която пък хич няма откъде да дойде при еднополярното захранване на 555 , освен ако питащия не нарича нулевата шина -12V !  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eko67 Опитен потребител

Регистриран на: 01 Юли 2010 Мнения: 153 Местожителство: гр.Пещера
|
Пуснато на: Сря Май 02, 2012 21:52 Заглавие: |
|
|
Ами той за тока който трябва да протича през този генератор,нищо не казва .А офсет това е изместване на амплитудата от 0 към + или -.
За да получи синусоида със изменение от +12 до-12В,кое друго освен офсета трябва да се регулира? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TIReX Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004 Мнения: 850 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Май 02, 2012 21:53 Заглавие: |
|
|
Защо кондензаторите ще се зареждат с 500khz, не става ли с DC с ограничаване по ток примерно.
При опит предполагам, че захранването ти направо спира нали? _________________ http://www.zahranvane.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 03, 2012 10:50 Заглавие: |
|
|
Казва си той за тока , още в първия пост :
| Цитат: | Да ли с ряско пропадане от +12 до -12 ще има по-(мощни/силни) импуси във вторичната а тя е 5v 30A при 50Hz
Схемата е за захранване на 3 Суперкодензатора 2,7v 5000F |
А щом според вас офсет е промяната на напрежението към + или - , тогава що ще да е отместването на постояннотоковата му съставка , спрямо нулата , да кажем , ако не е строго симетрична синусоидата ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eko67 Опитен потребител

Регистриран на: 01 Юли 2010 Мнения: 153 Местожителство: гр.Пещера
|
Пуснато на: Чет Май 03, 2012 12:20 Заглавие: |
|
|
Феритно Трафче,както питащия се изразява със изход 5В 30А 50Хц?Такъв ток не е шега работа.Може би човека,иска някой
да му направи подходяща схема,и да я симулира за по сигурно
Относно изместването,при такава голяма вариация от +12 до -12В,не може да се запази симетричността на формата на сигнала. т.е в крайните точки изкривяванията са най големи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TIReX Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004 Мнения: 850 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 03, 2012 13:14 Заглавие: |
|
|
Според мен да зареже всякакви такива щуротии и да си направи захранване - импулсно захранване 5V 30-50A да работи на 2,7V и да очаква същия изходен ток.
Да зарежда безгрижно, без да внимава да не "предобри" кондензатора с тия импулси на заряд над номиналното напрежение. _________________ http://www.zahranvane.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|