Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

DC/DC От 12 на 2х25V Липса на Мощност
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 21, 2004 5:00    Заглавие: що е усилвател 300 вата всe е hawk Отговорете с цитат

Hawk написа:
Цитат:
иначе захранващия кабел ми е10 кв. и се стопля лампата в купето почти загасва , нощно време на фарове не сам го пробвал , и последно на два месеца изхвърлям акумулатора защото се скапва обаче това за сега не ми е проблем.

Цитат:
господа ако съм уставил у вас впечетление че съм глупак , съжалявам сбъркали сте .


Без коментар! Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
miro_m
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Апр 2004
Мнения: 131
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Сеп 22, 2004 15:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравеите искам да ви каже че съм пробвал с ферит от конрад 40мм боядисан в сиво 2х4 сноп от 6х1мм в първичната и 2х9 4х1мм в вторичната на празен ход вади ~55волта а като го пусна с закачен товар от 24ома държи 42-44волта което си е спад с 30% при ~70-80W с 18ома ~25волта... Нямах много време да се боря да си правя нова платка и все още работя без обратна връзка с максимален коефициент на зъпълване но не знам до колко ще помогне обратната връзка (Освен тока на празен ход) имам странното чуства че в първичната намотка не може да протече много ток и затова нямам мощност в изхода ?!?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lachko973
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Дек 2003
Мнения: 248
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 22, 2004 19:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно е . Ако са много тънички кабелите за към акомулатора може за тва да се дропи изходното напрежение . Сложи някакви по дебели и кажи какво е станало.
_________________
-----------------------------
Theory without practice is lame,
practice without theory is blind...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
miro_m
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Апр 2004
Мнения: 131
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Сеп 23, 2004 10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

ми около половин квадрат са не съм ги усещал да загряват досега но може и да си прав ще пробвам и ще кажа Laughing .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
naka76
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 26 Сеп 2004
Мнения: 53
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Сеп 26, 2004 22:41    Заглавие: Отговорете с цитат

bayov написа:
Ето ти работеща и изпробвана схема.Значи за изработката на импулсния траф ти трябва тороид с напречно сечение 2.5кв.см.Първичната намотка е 2х5 а вторичната 2х17.За първичната 8 проводника с сечение 1кв.мм а за вторичната 6 пак по 1кв.мм.Прилагам и схемата на навиване на трафа.Вземаме 8 парчета проводник Ф1мм. с необходимата дължина + малко аванс за всеки случай. Четири проводника ги бележим с нещо в двата края, с лак за нокти или маркер, важното е да се различават в краищата, после ще ни е по-лесно. Взимаме ги осемте и всички заедно правим равномерно разпределени 5 навивки. После ги разделяме на две по 4 проводника - белязани и небелязани. На картинката е показан начина на свързване - началата на белязаните и краищата на НЕбелязаните проводници се свързват заедно - това е средната точка на първичната намотка. Началата на НЕбелязаните и краищата на белязаните са двата крайни извода на първичната намотка.
Вторичната:
По същия начин, само че с 6 парчета от същия проводник, който после разделяме на две. Навиваме по цялата дължина на пръстена възможно най-равномерно. Стъпалото 120вата синус.


Аз на това му викам плагиатство. Поне не пиши от твое име, а пиши откъде си взел схемите. В схемите има грешки при чертането, които открих впоследствие.
ПП. Даже е работено с copy & paste от форума на www.tuning.bg
_________________
CAR AUDIO DESIGN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЙОНКО
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 05 Окт 2004
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Вто Окт 05, 2004 9:12    Заглавие: Отговорете с цитат

naka76 написа:
bayov написа:
Ето ти работеща и изпробвана схема.Значи за изработката на импулсния траф ти трябва тороид с напречно сечение 2.5кв.см.Първичната намотка е 2х5 а вторичната 2х17.За първичната 8 проводника с сечение 1кв.мм а за вторичната 6 пак по 1кв.мм.Прилагам и схемата на навиване на трафа.Вземаме 8 парчета проводник Ф1мм. с необходимата дължина + малко аванс за всеки случай. Четири проводника ги бележим с нещо в двата края, с лак за нокти или маркер, важното е да се различават в краищата, после ще ни е по-лесно. Взимаме ги осемте и всички заедно правим равномерно разпределени 5 навивки. После ги разделяме на две по 4 проводника - белязани и небелязани. На картинката е показан начина на свързване - началата на белязаните и краищата на НЕбелязаните проводници се свързват заедно - това е средната точка на първичната намотка. Началата на НЕбелязаните и краищата на белязаните са двата крайни извода на първичната намотка.
Вторичната:
По същия начин, само че с 6 парчета от същия проводник, който после разделяме на две. Навиваме по цялата дължина на пръстена възможно най-равномерно. Стъпалото 120вата синус.


Аз на това му викам плагиатство. Поне не пиши от твое име, а пиши откъде си взел схемите. В схемите има грешки при чертането, които открих впоследствие.
ПП. Даже е работено с copy & paste от форума на www.tuning.bg
Very Happy Arrow ЗА ПО ГОЛЯМА МОЩНОСТ МОЖЕ ДА СВЪРЖЕШ 3-4 ТРАФА ВПАРАЛЕЛ РАБОТЯТ НЯМА ПРОБЛЕМ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bigbombata
Гост





МнениеПуснато на: Сря Апр 26, 2006 18:35    Заглавие: Отговорете с цитат

pi4ove she mi pratite li i na men shemata na i-mail [email protected]
Върнете се в началото
george
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2005
Мнения: 74

МнениеПуснато на: Чет Апр 27, 2006 20:42    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен ако може. Ще ви бъда много благодарен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals