 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 23:32 Заглавие: |
|
|
| quad написа: | | Не е само дъжда и топлия въздух, те и самите блокове се клатят. Звучи малко невероятно, но преди 5 години мой приятел експериментира със създаването на устройство за пренос на данни с лазерна показалка. Първия проблем е че не може да се спре трептенето на блоковете. Щом си от Варна, вероятно знаеш за студентските общежития на ТУ-ВН, 13 и 18бл. Връзката трябаше да се осъществи между тях, но при закрепването на лазера неподвижно, без никой да го пипа прикрепен към терасата отсрещната страна се оплакват че мърда постоянно с около 1м. Т.е няма как да се центрира в приемника. Друг проблем е ниската честота с която може да се работи, получават се що годе прилични фронтове при честоти до около 20кхз, след което почват да се появяват доста странни картинки на осцилоскопа. Друг проблем е написването на сорса за джаджата. Така че, щом си решил да си загубиш времето...никой не може да те спре. Явно трябва да се мине и по този път. |
http://ronja.advel.cz/schematics/ quad ей за това става дума ... не мисля че му трябва софт доколкото видях се ръга директно в лан картата  _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|