| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Привет Гост
|
Пуснато на: Пон Авг 13, 2007 16:07 Заглавие: Re: стабилизатор |
|
|
| Приятелю, размени местата на база - емитер, не махай филтриращия кондензатор и не добавяй нищо излишно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
californieca Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005 Мнения: 439 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Авг 13, 2007 16:16 Заглавие: Re: стабилизатор |
|
|
| Привет написа: | | Приятелю, размени местата на база - емитер, не махай филтриращия кондензатор и не добавяй нищо излишно. |
тогава как ще се отпуши Т3....  _________________ Всичко е в тока  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Авг 13, 2007 17:20 Заглавие: Re: стабилизатор |
|
|
| Привет написа: | | Приятелю, размени местата на база - емитер, не махай филтриращия кондензатор и не добавяй нищо излишно. |
Хубаво е когато човек изтърси нещо такова,поне да обоснове защо мисли така...  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Авг 13, 2007 23:02 Заглавие: |
|
|
| Мисля че защитата (Т3) не може да запуши Т1 и Т2. Пробвай със PNP транзистор например 2Т6821 или BD140. Емитера му на емитера на Т2, базата на другия край на R2, a колектора на базата на Т1. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Авг 14, 2007 9:32 Заглавие: |
|
|
| Виж тази схема на идейно същия същия стабилизатор. Открий разликите и си направи изводите. Варианта е за по-голяма мощност, предполагам ще се досетиш какво да промениш за да го адаптираш към твоя случай. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
californieca Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005 Мнения: 439 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 14, 2007 9:59 Заглавие: |
|
|
| slav4o.com написа: | | Мисля че защитата (Т3) не може да запуши Т1 и Т2. Пробвай със PNP транзистор например 2Т6821 или BD140. Емитера му на емитера на Т2, базата на другия край на R2, a колектора на базата на Т1. |
ще пробвам и ще пиша...  _________________ Всичко е в тока  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|