 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Дек 22, 2007 13:43 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | С 2Кома на местото на тримера в горещата част не вдига нищо, няма генерации. | Щом не вдига нищо, значи 2К е малко. Не знам колко трябва да е точно, но сложи по-голям 10К или 100К. Слага се на мястото на ЕС на оптрона. При включването трябва да е затворен (накъсо) и постепенно да му увеличаваш съпр. от 0 до безкр., като гледаш +В. При вдигане на оптрона си направил направо пробата с безкр., при която излизат макс. напр. на вторичната. | pamporov написа: | | Вдигна напрежения, значи почвам да ровя студената част. | Тук елементите са две групи: Q631 и двата делителя на +В за on, а Q686 и Q685 за Sby. Вдигни емитера на Q686 и R689. Ако вдигне напр. - проверяваш групата за Sby, a aкo не вдигне - елементите за on. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Дек 22, 2007 14:59 Заглавие: |
|
|
Днес отново дойде ред да го сложа на масата, при откачени Q686 и R689 не вдига пак напрежение колкото е необходимо. На местото на Е-К на оптрона сложих 470к и вдигна напрежения, дори повече от необходимото. Е, остана да е от някой от тези елементи,
които съм проверил вече
На емитера на Q631 си има 6,2 волта, на оптрона отиват 18,8 волта, с VR631 си се регулират изходните напрежения в границите 61-75 волта. Какво пропускам? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Дек 22, 2007 15:40 Заглавие: |
|
|
Това означава, че оптрона ти е "отпушен" повече от колкото трябва.
- самия оптрон, или
- транзисторчето 611 ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Дек 22, 2007 15:47 Заглавие: |
|
|
Оптрона не вярвам да е, слагах и 123 и 817 сега е с 621, нов от магазина. 611 също е нов , от магазина. Освен да сменя магазина  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Дек 22, 2007 16:26 Заглавие: |
|
|
Или имаш повишевна консумация или нещо в обратната връзка не работи _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Дек 22, 2007 16:55 Заглавие: |
|
|
Владо, пишеш наизуст, нали съм писал че с турско блокче си работи ТВ-то, как ще има повишена консумация, а за обратната връзка, ами нали за нея пишем толкова постове досега , а кажи кой елемент е точно, не говори общи лафове, проверил съм 99% и пак удрям на камък, нещо ми убягва но какво? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
asensi Нов потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 44 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Съб Дек 22, 2007 17:03 Заглавие: |
|
|
| Маи наистина остана само трафа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Съб Дек 22, 2007 17:28 Заглавие: |
|
|
| Тези резистори там около Q603 провери ли ги щателно ,да няма някой с променена стойност R639,R638,R635,R636,R637.Какви са напреженията на базата и на колектора на този транзистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Дек 22, 2007 17:33 Заглавие: |
|
|
Добре де сигнала ON/OFF
U=? OFF
U=? ON
И колко е пада на напрежение измерено на 1и 2 краче на оптрона при
ON i OFF |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Дек 22, 2007 18:05 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | На местото на Е-К на оптрона сложих 470к и вдигна напрежения, дори повече от необходимото. | Kaто завъртиш тримера надолу трябва да мине през точната стойност на +В. Tова e важно за да си сигурен, че няма да се връщаш към първичната. | pamporov написа: | | Днес отново дойде ред да го сложа на масата, при откачени Q686 и R689 не вдига пак напрежение колкото е необходимо. | Смени отново Q631. Провери VR631 и двете съпр. към маса R636 и R639. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|