| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
krum Нов потребител

Регистриран на: 21 Яну 2005 Мнения: 8
|
Пуснато на: Пет Фев 01, 2008 17:33 Заглавие: |
|
|
В "Радио,телевизия,електроника" от 1984г. бр.1 и 2 ще намериш решение на проблема. Ако не ги намериш, пиши и ще ти ги пратя.
73! lz1pf |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bongo Опитен потребител

Регистриран на: 17 Окт 2003 Мнения: 348 Местожителство: Нова Загора
|
Пуснато на: Пет Фев 01, 2008 18:01 Заглавие: |
|
|
Намерих списанията - там има схема на трансивър на 3,5 - това ли имаш предвид ? _________________ Георги Влаев, LZ3GH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krum Нов потребител

Регистриран на: 21 Яну 2005 Мнения: 8
|
Пуснато на: Пет Фев 01, 2008 20:02 Заглавие: |
|
|
Да точно така.Може да си направиш BFO-то на 1,7mhz и да го монтираш
на мястото на модула 114122 от Р-51.Мисля,че е направено добре. А има и информация за бобинките и за настройката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bongo Опитен потребител

Регистриран на: 17 Окт 2003 Мнения: 348 Местожителство: Нова Загора
|
Пуснато на: Пет Фев 01, 2008 22:40 Заглавие: |
|
|
Благодаря за информацията! Утре ще пробвам схемата,надявам се да има добра честотна стабилност, за резултатите ще пиша _________________ Георги Влаев, LZ3GH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Съб Фев 02, 2008 13:34 Заглавие: |
|
|
Жоре, намерих ти решение на проблема. Ето блоковата схема, принципната предполагам няма да е трудно сам да я измислиш:
G1 - кварцов генератор на 14,4975 MHz
G2 - кварцов генератор на 16,200 MHz
Mix - смесител, за предпочитане по двойно-балансна схема
Fil - лентов филтър, настроен на 1703 kHz
Buf - Буферно стъпало, евентуално и усилвателно
И двата кварца ги има тук: http://www.tpetrov.com/
За филтър предполагам, че и единичен трептящ кръг с голям Q-фактор ще свърши работа, защото другата честота от смесването е 30.697 MHz и е доста далече от 1703 kHz. Само да се съгласува правилно със стъпалата за да не се шунтира от евентуално нисък импеданс.
На единия кварц (или на двата) сложи тример за точна донастройка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bongo Опитен потребител

Регистриран на: 17 Окт 2003 Мнения: 348 Местожителство: Нова Загора
|
Пуснато на: Съб Фев 02, 2008 13:58 Заглавие: |
|
|
Блгодарности много на Eler! И аз снощи тъкмо смятах какви кварцови да използвам и точно до тия стигнах   За миксер мисля да пробвам със TA7358 - има изпълнена схема на трансивър със тоя чип. Понеделни ще ги имам чарколяците и ще пробвам Ако резултата е добър - ще пусна схемичката тука - може и някой друг да се е сдобил с това радио... _________________ Георги Влаев, LZ3GH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bongo Опитен потребител

Регистриран на: 17 Окт 2003 Мнения: 348 Местожителство: Нова Загора
|
Пуснато на: Вто Фев 05, 2008 11:14 Заглавие: |
|
|
Направих схемата на генератора на 1703 КХц. Не можах да намеря балансен смесител SA612 и използвах ТА 7358 (0.8 лв) и се оказа че този чип се справя много успешно със задачата . За бобина използвах готова със около 40 навивки на тяло 7мм със феритна сърцевина. Транзисторите са n-p-n ( 2T3604). Оставил съм схемата да се тества за температурна стабилност и за 4 часа честотата мръдна сс 30 Херца ( в момента е в "насипен монтаж") - ако всичко е нармало - ще има и печатна платка и монтаж във Р 51 .
Схемата е в атача
Ще бъда благодарен на всички за коментари и съвети! _________________ Георги Влаев, LZ3GH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Вто Фев 05, 2008 23:00 Заглавие: |
|
|
| Захранващото напрежение на генераторите трябва да е стабилизирано. Ако входното съпротивление на стъпалата, на които ще се подава сигнала от този генератор е ниско ще шунтира трептящия кръг. В такъв случай ще трябва да се направи някакво съгласуване. Засега друго не се сещам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bongo Опитен потребител

Регистриран на: 17 Окт 2003 Мнения: 348 Местожителство: Нова Загора
|
Пуснато на: Сря Фев 06, 2008 20:22 Заглавие: |
|
|
Обаче се оказа, че не ми трябва 1,703 МХц, а точно 1,697 МХц, днес ми подариха едни генератор - Wawetek 178 и със него пробвах и се оказа че честотата трябва да бъде точно 1,697... И радиото чува много добрв   _________________ Георги Влаев, LZ3GH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 23:51 Заглавие: |
|
|
ВНИМАНИЕ!! ПРОТИВНИК ПОДСЛУШИВАЕТ!!  _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|