 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 10:20 Заглавие: |
|
|
Митак,на какво напрежение ще издържи кинескопа е божа работа...Никой не може да гарантира кога ще цъкне нишка на отопленнието.
В момента питаш един вид следното-транзистора е писан в каталога че стиска 60волта,според вас дали ще гръмне на 70 или на 80?
Значи 9В ще ги остиска най-вероятно без някакви особени проблеми.
До кога,все пак-един бог знае...
Аз затва ти казах как да постъпиш-дето квото има по веригата на отоплението да го замостиш накъсо-нискоомни резисторчета,дроселчета и т.н.
Значи докато работиш с напрежението от телевизора само че надигнато от замостванията нямаш опасност да цъкне отопление.И не след седмица.И след повече време.
След като всичко е замостено пробвай да направиш няколко удара "рециклиране".
Ако не си се занимавал-писал съм го многократно във форума...
Ако не го намериш-ще ти го обясня набърже резюмирано и как да го рециклираш.
И разбира се-даваш скрийновото напрежение на максимума при който няма обратен ход все още...
Разбира се всичко това са все мерки по одължаване дните на кинескоп,дето си е с единия крак в гроба,както и да го погледнеш...
Но пък ако имаш късмет и има възможност рециклирането да даде добри резултати-може да изкара доста повечко. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 18:43 Заглавие: |
|
|
Да се включа и аз във фермана...
Зарежи ги тия подсилвания и гърмежи на кинескопа.Само си губиш времето.Кого изобщо устройва седмица или три отлагане на неизбежното?
Сега поне зарязани заради процесори или мълнии телевизори-колкото щеш!20-21" кинескоп в добро състояние върви максимум 50 лв.Сменяш,и се наслаждаваш на картината.И ще тръгва веднага
А колкото до възможностите на отоплителната жичка-отварял съм Сони 29",на който някой беше захранил отоплението с 12в заради изтощен кинескоп.Шийката светеше като крушка,и работеше!Докога-незнам!Но това е случай със Тринитрон,за други кинескопи трябва да се експериментира  _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 20:23 Заглавие: |
|
|
Ако все още не си го върнал,пусни му 9,5-10в и така ще изкара поне
6-7 месеца- изпробвано! Поне 15пъти на 20 и 21 инча.
Но пром.50HZ! Ако е 15KHZ -30-33w/pp/. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 20:34 Заглавие: |
|
|
| takiev написа: | | Ако е 15KHZ -30-33w/pp/. |
То си има формулка за целта-
Uдейст. = Uо.х.[0,29 + 0,01(Tо.х - 12)] _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 21:21 Заглавие: |
|
|
| Тази формула наистина не я знам, но ако я пресметне човек , така ли излиза? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 21:31 Заглавие: |
|
|
Е смятай де-
33V РИОХ-9,57V еff
30V РИОХ-8,7V eff
при стандартна продължителност на обратния ход.
Демек толкоз. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|