 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
raxell Опитен потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005 Мнения: 228 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Авг 30, 2008 9:29 Заглавие: |
|
|
Ще тръгне той, няма къде да ходи. Сега се чудя какъв транзистор да му забода, не намерих данни за оригиналния по схема, нито за 2SК 3567 В друга тема се споменава за BUZ 80 ??
Ситуацията около така наречената капса се изясни. След като я почистих от калая и я разгледах с ...... два чифта очила + лупа. Втулката е щанцована от ламарина във вид на четирилъча звезда с отвор в средата, с последващо формоване на лъчите като контри и сгъването им в една посока. Просто единия лъч не е сгънат и е останал да лежи върху платката.
Извинявам се на всички за загубеното време в дискусията около ........ моето зрение, явно трябва да си сменям очилата. _________________ колкото повече , толкова повече |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Съб Авг 30, 2008 23:04 Заглавие: |
|
|
Не знам докъде стигна с телевизора, но аз днес почти преборих един такъв - почти, понеже остана да му намеря НЧУ - AN5277. Иначе беше точно с такава повреда - пробил T609 и резистор R635 (прекъснал), а бушончето - здраво!. След известни замервания стигнах до извода, че IC602 (ICE1QS01) e здрава, така се и оказа, но беше пробил и един от нисковолтовите изправители - D615, който е причинил повредата на НЧУ-то. Та причината да пиша всъщност е, че намерих много хубаво сервизно за тоя ТВ: ето го (CLICK) . _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|