| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Чет Яну 08, 2009 17:18 Заглавие: |
|
|
За мен за сега 1 брой Налепена, че въобще нямам време да се занимавам.... _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Вто Яну 13, 2009 10:06 Заглавие: |
|
|
Ползвайте със здраве! _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kali Активен потребител

Регистриран на: 23 Апр 2008 Мнения: 52
|
Пуснато на: Вто Яну 13, 2009 21:12 Заглавие: |
|
|
| Някой правил ли е тази схема с pic 16F628 . http://www.radiokot.ru/circuit/power/converter/17/ Аз я направих с този пик и външен кварц на 4Мхз но нещо не е наред.Като цъкам копчетата се местят някакви симжоли но не и числа.Незнам да ли е от неправилен запис на чипа ,от това че нее с буква А или че кварца ми е 4.098МHz.С I-prog програма съм но незнам и настройките за тази схема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Яну 13, 2009 22:24 Заглавие: |
|
|
| kali написа: | | .... Аз я направих с този пик и външен кварц на 4Мхз но нещо не е наред...... |
| Цитат: | | Тактирование микроконтроллера осуществляется встроенным генератором на частоте 4 МГц, т.е. кварцевый резонатор не нужен. |
Май изобщо не е ясно какво си правил/а
Да не говорим (май беше и споменато някъде по-горе), че алгоритмите за програмиране на контролер с буква "А" и без, са различни.
Как едното е било програмирано като другото (и как) и защо му е сложен "външен кварц ..." само ти си знаеш.
Преди да продължиш по темата си няма да е никак лошо да си поизясниш много неща.
Всичко това разбира се ако не е написан нов "софт" в което силно се съмнявам четейки написаното до тук. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kali Активен потребител

Регистриран на: 23 Апр 2008 Мнения: 52
|
Пуснато на: Чет Яну 15, 2009 18:25 Заглавие: |
|
|
| Вярно е че много неща не са ми ясни с тези пикове,но знам че този кварц го слагам тъй като pic 16f628 е без вътрешен осцилатор докато другият с който всъщност е реализирана схемата има вътрешен осцилатор.Но проблема ми е че явно има някакви настройки по програмата за да запиша коректно пика та да ми работи както трябва.Но вслучай това ми е трудно без вашата помощ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Яну 15, 2009 19:29 Заглавие: |
|
|
| kali написа: | | ...но знам че този кварц го слагам тъй като pic 16f628 е без вътрешен осцилатор докато другият с който всъщност е реализирана схемата има вътрешен осцилатор | Мдаа...
Работата е зле!
Един съвет - спри с писането по форумите (с програмирането още повече) и почни по-отдалеч.
Да речем от тук примерно, въпреки, че и това сигурно е доста напред.
Където хич не е трудно да се види това:
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|