| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
hunter_88 Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2008 Мнения: 169 Местожителство: Балчик
|
Пуснато на: Пон Фев 08, 2010 22:24 Заглавие: |
|
|
| провери си също така и бушоните, драйвърните транзистори и не пишеш от къде си |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ChaRLi_Belmeken Нов потребител

Регистриран на: 18 Мар 2008 Мнения: 32
|
Пуснато на: Пон Фев 08, 2010 23:44 Заглавие: |
|
|
| Значи проверих пътеките имаше една прекъсната, свързах я лампата изгасна напрежението също се нормализира но започна да бучи и нещо изпуши кондензатори ли са или резистори 5w. Утре ще погледна какво е изгорялото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Вто Фев 09, 2010 0:45 Заглавие: |
|
|
| Казахме ти да провериш и драйверите (VT14, VT15), ама не слушаш. Извади ги и мери! Същото направи отново и с четирите крайни транзистора, щото може пак някой да е загинал. Провери и R33, R34, R35, R36 (след като свалиш транзисторите). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ChaRLi_Belmeken Нов потребител

Регистриран на: 18 Мар 2008 Мнения: 32
|
Пуснато на: Вто Фев 09, 2010 18:43 Заглавие: |
|
|
| драйвернитер транзистори са изгорели и един резистор 100. кажете какво да проверя още, преди да го пусна. и от какво се е получило това бръмчене като съм го включил |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Фев 09, 2010 18:58 Заглавие: |
|
|
| Нямаше ли кой да ти даде съвет, докато експериментираш да сложиш по-малки предпазители на +/- захранването(примерно 1-1,5А), да не включваш товара преди да получиш нулев потенциал на изхода(+/- 50mV). И една торба части да изпогориш все тая. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hunter_88 Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2008 Мнения: 169 Местожителство: Балчик
|
Пуснато на: Вто Фев 09, 2010 21:25 Заглавие: |
|
|
| махай бушоните и слагай по една кръшка на тяхно място докато тъгне усилвателя, ако всичко е наред кръшката не трябва да свети ако ли не тя ще поеме консумацията и няма да изгориш излишни елементи докато откриеш другите. И пак не пишеш от къде си, ако пишеш някой може да се съгласи да ти помогне |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ChaRLi_Belmeken Нов потребител

Регистриран на: 18 Мар 2008 Мнения: 32
|
Пуснато на: Вто Фев 09, 2010 22:13 Заглавие: |
|
|
| каква крушка да сложа на колко волта. и на кои бушони на изхода или на захранването. утре ще пиша какво е станало след смяната на драйверните транзистори и изгорелия резистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Вто Фев 09, 2010 23:02 Заглавие: |
|
|
А крайните транзистори провери ли ги пак? С тия пушещи пет ватови резистори е много вероятно да е изпушил и някой краен транзистор.
Лампа може да сложиш последователно на първичната намотка на трансформатора, например на мястото на предпазителя на 220 волтовата верига (напр. 220V/75W, може и по-мощна ако намериш).
Закачаш волтметър на изхода, включваш и ако няма постоянно напрежение свързваш тонколона . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hunter_88 Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2008 Мнения: 169 Местожителство: Балчик
|
Пуснато на: Вто Фев 09, 2010 23:04 Заглавие: |
|
|
| ами на входа на услилвателя при захранването (по схема № 9 10 ) на всеки един от тях трябва да имаштрябва да имаш бушони и на тяхно място слагаш крушки ( една на 12 и една на 24 волта последователно свързани круските помежду си) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ChaRLi_Belmeken Нов потребител

Регистриран на: 18 Мар 2008 Мнения: 32
|
Пуснато на: Сря Фев 10, 2010 14:51 Заглавие: |
|
|
| мерси за съветите днес ще пробвам и ще пиша какво се е получило |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|