 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Фев 15, 2010 22:11 Заглавие: |
|
|
| И двата типа акумулаторни елементи са с номинал 1.2V и max напрежение на заряд 1.4V, a тока е 1/10 от капацитета им (зареждат се с ток, а не с напрежение)- като всеки майстор сам си избира начина им на свързване. За предпочитане е използването на специализирани зарядни с контролери (които съответно са сравнително по-скъпички от широкоразпространените ментета). Те съответно разполагат с единично зареждане на различни видове елементи и включват съответните екстри на предварително разреждане и алгоритъм на зареждане. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobo Нов потребител

Регистриран на: 18 Авг 2008 Мнения: 36 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Фев 19, 2010 14:57 Заглавие: |
|
|
| Ако искаш сравнително интелигента зареждачка - разгледай MC33342 (има ги във Футурел). В datasheet-а има примерна схема на зарядно - пробвал съм я, но с MC33340 и си работи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|