Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Помощ за HI FI Ниско-честотен усилвател
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 11:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Е добре де IRC.bg не ми каза отде си си го взел?И друго,какво толкова имаш да копуваш:радятор,захранване,проводници,потенциометър и си готов Very Happy И закво стерео ми говориш,как според тебе ще стане тва стереото???То усилвателя с един канал,или искаш да комбинираш с втори усилвател и с потенциометър да разпределяш звука от единия кум другия и съответно от едната колона към другата Question Много ми е любопитно,ти земи тоз напръй пак за другите....
Върнете се в началото
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 11:40    Заглавие: Отговорете с цитат

И друго въпросче тоя усилвател тия 100вата на колко ома ги вади,че гледам непише??Щото ТДА7294 го дават към +/-40в да вади 100вата ама на 8ома.И има ли няккъв начин тия 8ома да станат 4ома??С резистори нещо???
Върнете се в началото
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2005
Мнения: 1402
Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 11:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Morphadron написа:
Имам няколко въпросчета:
1.Колко апри струва тоя кит и може ли да се поръчва по нета щото гледам пише само за поръчки на едро??
2.Отде подяволите да си намеря радятор за същата цел?Търся по магазините ама все ми вадят някви минйончовци,накрая ше ида на вторични суровини и ше потърся блок от симсонче,чувал сам че с малко игра с флекса ше ми стане за целта Very Happy
3.Кви апри го взе тоя кит a IRC.BG Question


http://www.mladkonstruktor.bg/e-shop/shopping/product_details.php?id=156&product_id=1848

Ако го поръчаш, за 1,50лв ти го носят до вратата

http://www.mladkonstruktor.bg/e-shop/shopping/?id=156
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irc.bg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Яну 2005
Мнения: 134
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 11:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Morphadron написа:
И друго въпросче тоя усилвател тия 100вата на колко ома ги вади,че гледам непише??Щото ТДА7294 го дават към +/-40в да вади 100вата ама на 8ома.И има ли няккъв начин тия 8ома да станат 4ома??С резистори нещо???

Ами тоя транзисторен усилвател ги вади също на 8ом ама няма проблем да ги вържеш на 4ом-ови говорители самоче даже ше го дава повече от 100вата на 4ом поне така мисля и при мой експерименти е така Пък и на тоя с ТДА7294 релните ватови му са 70-80вата мисля че бяха
_________________
Тичай след мене а аз ще те настигна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 12:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми как да ти кажа ората вадят по 100вата с ТДА7294.Пак за омовете виж ся "чувал сам",по скоро знам че можеш да вържиш 4омов усилвател на 6-8 омови колони и няма проблеми(е малко повече грее ама няма рпоблеми).Обаче ако вържиш 8омов усилвател с 4 омови колони ше има прас или на колоните или на усилвателя.Освен ако както отбелязах не се промени тва изходно съпротивление от 8 на 4 ома(предполагам с резистори).Или се използват т.н. говорители с DUAL VOICE COIL,или два 4 омови свързани псоелдователно.Ама при тия ватове не сиз аслужава да слагаш 2х50,става тъпо.Къде е 1х100вата.Е ако говорим за по-големи ватове,2х150вата 12" ше тласкат повече въздух отколкото 1х300 12".Пак акустичното налягане кара прозорците и чистачката на багажника да се тресат яко Very Happy
Върнете се в началото
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Milen_haskovo
искам да ти кажа мерси,обаче вече сам ги гледал тия и най-яките дето ше ми свършат работа пише че ги няма в наличност.Това ме дразни Evil or Very Mad Исках оня големия номер 5,8.Пак и ТДА7294 което аз правя загрява до 150градуса неиждам как тия минйончовци ше го охладят Question
Върнете се в началото
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 373
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 18:22    Заглавие: Отговорете с цитат

дай линкче към схемата или я качи някъде че ме заинтересува
_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 20:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам ама всичко ми напомня на един виц:
Един човек отишъл в един публичен дом.Платил си той и и "касиерката" му казала:
-Иди натам ше видиш един коридор с много врати и ти си избери в коя да влезеш.
Отишъл оня пред първата врата и прочел "За хора с много големи"
-А не съм за тука-казал той и тръгнал към другата врата.
На нея пишело "За хора с големи"
-И за тука не съм-си казал нашия човек и тругнал напред.На следващата врата пишело "За хора с малки"
-Брей и за тука не съм-и продължил напред.
И тогава в дъното на коридора видял една врата на която пише "За хора с много малки"
-За тука съм-и отворил вратата да влиза.Отваря вратата и хоп-излязъл на улицата.Обърнал се и от другата страна на вратата видял надпис"Къде си тръгнал без хуй бе?"
Та и ти така къде си тръгнал усилвател да правиш без да знаеш елементарни неща Rolling Eyes
Транзистори (макар и бегло) се учат в 7 клас по Трудово.
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Я ме светнете как да сваля изходното съпротивление от 8 на 4ома Question В резистори ли Question И какви да са Question Моля помагайте.
Върнете се в началото
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 10, 2005 22:18    Заглавие: Отговорете с цитат

не е ли по лесно ако може вместо да намаляш съпротивлението просто да вържеш два говорителя по 8 ома успоредно Rolling Eyes
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov