 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
nikolai_nikolov Опитен потребител

Регистриран на: 19 Дек 2007 Мнения: 365 Местожителство: гр.Русе
|
Пуснато на: Пон Апр 12, 2010 16:06 Заглавие: |
|
|
| Това с идеалната синосуида е по-скоро теоретично.Че има смущения в мрежата има,но те биха действали по същия начин и примерно на плоча за 220В.А със същия този мултицет като измериш напр. в контакта какво ти показва? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Пон Апр 12, 2010 18:42 Заглавие: |
|
|
Не е точно така. Симисторният регулатор пуска част от времето на съответния полупериод, и при нарушена геометрия този отсек може да има доста различен "пълнеж", обрзно казано. А на консуматор, който ползва целия полупериод, няма как това да окаже кой знае какво влияние. _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|