Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Траф 220V-24VDC/15A
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Юни 17, 2010 22:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Кажи му на немеца че така не стават тези работи.

Толеранс на захранващото напрежение и допустими пулсации? Предполагам че устройствата имарт собствени импулсни захранвания.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Чет Юни 17, 2010 23:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Та немеца който днес си замина каза това нещо да се направи като иска да се сложи UPS които на изхода му да се върже траф с DC напрежение 24V/15A!


А този UPS-a ще трябва на изхода да има синусоида ... Защото иначе този траф, които ще изкарва напрежението за компютъра ... Ще му е "весело" ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юни 18, 2010 0:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Ако бяхте написали от къде сте щеше да е много по лесно да ви насоча конкретно къде да отидете. Така, всеки сериозен магазин за електрооборудване може да ви достави това което търсите. Но както написа колегата Филипов нещата на са така прости! Проектирам изработвам и сервизирам машини с CNC, PLC, PC управления и съм напълно в час с задачката която сте си поставили. Ще ви напиша няколко факта против концепцията която са ви дали или най вероятно поради разлика в терминологията не сте разбрали:
1. Трансформатор с линеен стабилизатор поставен на обикновен UPS има повече от 50% загуби.
2. Линейните стабилизатори с подобни мощности и без специален дизайн са често склонни да усилват пиковете и висшите хармонични породени от тях, създавани от DC-AC конвертори (UPSи) което в най добрия случай води до нестабилна работа а често и до сериозни дефекти.
3. Обикновенните UPSи не са най добрия избор за съвместяване с промишлената електроника поради опростения си дизайн.
4. Личния ми съвет към вас е да се обърнете към специалист в областа и след обстоен анализ на проблема да се подберат финансово допустими варианти за решението му.
5. Според опита ми при решения на подобен на вашия проблем при проектиране на управления бих използвал 24V акумулатор с бърза комутация и куплиран с зарядно подзаряден модул стига толеранса преобразувателите да го позволява. А има и множество други решения и варианти.

Успех,


Последната промяна е направена от Петров на Пет Юни 18, 2010 0:51; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008
Мнения: 549
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Пет Юни 18, 2010 0:17    Заглавие: Отговорете с цитат

--------------------------------------------------------------------------------

Здр. на всички! Значи интересувам се да от каде да закупя трансформатор от 220V вграден стабилизатор на 24V DC /15А ,който ще се включва към UPS 1000VA!

Sad Rolling Eyes Странна работа.Мощноста на стабилизирания иизправител е 24по 15А. И доколкото мога да смятам тя ще е 360вата и как ще храни 1000вата Surprised
Защо не се замислиш компютъра и монитора да се захранва директно с 24 волта от два акумулатора по 12 волта с подходящ капацитет които да се зареждат с ток приблизително равен на консумирания от тях ток.Така акомулаторите ще ти служат като буфер-ще можеш да черпиш доста голям ток за кратко време и като стабилизатор на напрежението и резервно захранване на компютъра и монитора.А за UPS-е знам че са предвидени да работят 5-10минути след спиране на захранването/докато се изключи безопасно компютъра/ та за това мисля че този вариант не е подходящ в твоя случай
_________________
няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008
Мнения: 3329
Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пет Юни 18, 2010 0:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно съм съгласен.. за т.5 си мислех ама нямаше как да дам конкретно готово решение - а има ли ?
_________________
Analog Audio™ Quanterall.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юни 18, 2010 1:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Готово решение няма как да се даде. Реализирали сме подобни устроиства от вариант с един контактор до отделно PLC управление. При всяка машина трябва да се вземат предвид редица фактори. Абе в общи линии си е шибана работа. Като пример ти давам една ситуацийка: Клиента държи на най евтино и минават на вариант контактор въпреки предупрежденията, ама като мигне тока и убие интерфейсите а софтуера мине в тайм аут и няколко тона метал неконтролируемо поемат на някъде на макс. и втози момент крайния лимитиращ сензор сработи и спре оперативната а контролера вече е неуправляем и вместо да спре по рампа супорта изключва power on на сервото (защото на проектантите и през ум не им е минавало че някой идиот ще тикне непрекъваемо захранване) и остави цялата тази маса да си лети по инерция и да видиш накрая една купчина изкривен метал на безумна цена да се търкаля по земята, а и е луд късмет че не е утрепало някой работник. Веднага ще забравиш за готови и евтини речения.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals