| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Съб Юли 03, 2010 21:50 Заглавие: |
|
|
| milmar написа: |
Електролита на входа C1 е страшно малък , а този на изхода ненужно голям . |
Размени им местата иначе схемата е ок. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 04, 2010 8:05 Заглавие: |
|
|
| Ако на шотки диода D2 казваш ценер ..... Дросела също трябва да е с голям ток на насищане ,хората са го писали 3А . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Вто Юли 06, 2010 21:13 Заглавие: |
|
|
milmar, какво пречи като е по-голям капацитета в изхода ? При мен аналогична схема + няколко транзистора за други екстри работи от доста време с 3х1000uF на изхода. И едно допълнение - сложи си предпазител последователно на входа и след него към маса един диод като този който е към "изхода" (1N5822) . _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Юли 06, 2010 21:29 Заглавие: |
|
|
| DJ69VN, при тези неща принципа на Мечо Пух - "колкото повече, толкова повече" - не важи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Вто Юли 06, 2010 21:42 Заглавие: |
|
|
Аз не съм казал, че залагам на тоя принцип. Но ако са обратно т.е. на изхода да 120uF не е ли доста мънинко..  _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Юли 06, 2010 22:09 Заглавие: |
|
|
| DJ69VN написа: | | .... на изхода да 120uF не е ли доста мънинко.. |
Сега слава Богу има достатъчно лесно достъпна информация във вид на документация от производителя (конструктора).
Четем 11 страница и нататък. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Вто Юли 06, 2010 22:37 Заглавие: |
|
|
В конкретния случай съм съгласен! Макар, че в годините на работа на тоя чип не съм видял проблем и с доста повече. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Вто Юли 06, 2010 22:39 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | | DJ69VN, при тези неща принципа на Мечо Пух - "колкото повече, толкова повече" - не важи. |
Така е , многото капацитет в изхода прави обратната връзка "тромава" , т.е. закъснението в обратния канал - голямо (не става въпрос за което вероятно ти си мислиш - CATV усилвател с обратен канал за Интернет, а за ТАР ) и води до нестабилна работа , неустойчивост . С други думи - няма смисъл ... по-важно е на входа . Това не е само за импулсните , така е за всяка схема с ООВ , така е и при прословутите LM78xx или LM79xx - сложи им един "як кондер" в изхода и гледай чудеса .
ПП Някой ако реши да ми изтрие поста ... ами нямаше как да не цитирам изцяло поста на RC , извинения .
| DJ69VN написа: | | ... не съм видял проблем и с доста повече. |
Не си гледал на осцилоскоп може би ... макар че тази схема има по-малко усилване "затворено с ООВ" ( усилване на отворената система - според ТАР) и работи доста стабилно , в сравнение с например 34063 , която пък на практика няма шанс да се подкара да "работи като хората" . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Вто Юли 06, 2010 22:51 Заглавие: |
|
|
Може би съм се заблудил от това:
EXAMPLE (Fixed Output Voltage Versions)
Given: VOUT = 5V VIN(Max) = 15V ILOAD(Max) = 3A
Аз предимно за 5V ги ползвам..
1. Inductor Selection (L1) A. Use the selection guide
shown in Figure 4. B. From the selection guide, the
inductance area intersected by the 15V line and 3A line
is L100. C. Inductor value required is 100 μH. From the
table in Figure 3. Choose AIE 415-0930, Pulse
Engineering PE92108, or Renco RL2444
2. Output Capacitor Selection (COUT) A. COUT = 680
μF to 2000 μF standard aluminum electrolytic.
B.Capacitor voltage rating = 20V _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Вто Юли 06, 2010 23:03 Заглавие: |
|
|
| DJ69VN написа: | | Може би съм се заблудил от това:.... |
Имах един колега , "хардуерист" , в кавички разбира се , дето правеше "импулсни" със схемата 34063 и преценяваше дали работи по слух , ако бръмчи - значи работи , .... а носещата честота на шима е 50-60 kHz да речем ... това дето се чува е от пререгулирането и неустойчивата работа . Това носи след себе си наличие на шум , особено ако схемата не е натоварена , това е за големия кондер в изхода .
А малкия във входа - води до излишно големи очаквания за крайния резултат . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|