 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Нед Авг 22, 2010 19:23 Заглавие: |
|
|
Теглото на кое? На силоза???
Абе вие май верно четете през ред. Не му разрешават на човека да го гъта с резака, да го слага на паландзи, да му бие дупки с кислорода, да заварява стълбища вътре и т.н.
Отделно, че вече и през два не четете. Слънчогледът има едно гадно свойство да нараства в цена всеки месец след жътвата с по 10%. Това, че живеем в брулена от вейки държава, че земледелец е нещо средно между програмист и машиностроител (да се редят в редица през един, да се гърмят подред) и т.н., всичкото е вярно. Но и това, че слънчогледът съхне, също е вярно. С по 10% на месец. Значи, не става да го пакетираш безусловно всичкия докато е мокър, щото ще заграни. Не става и да го държиш дълго пакетиран, пак се скапва.
И тук технологът да каже как се докарва относителна влажност след белене и преди печене та да влезе в нормите за пакетиране и са не преебе чорбаджията да продаде повече семки като бройка. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanovbg Опитен потребител

Регистриран на: 14 Ное 2009 Мнения: 372
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shri Опитен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2008 Мнения: 1194 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Авг 23, 2010 9:38 Заглавие: |
|
|
Нещо като ехолот бе другари _________________ Денят е прекрасен забеляза ли го!!!
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Пон Авг 23, 2010 10:06 Заглавие: |
|
|
И сонар ще стане. За дунавски китове... _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
todortv Опитен потребител

Регистриран на: 01 Мар 2008 Мнения: 190
|
Пуснато на: Пон Авг 23, 2010 20:37 Заглавие: |
|
|
| Vaklin написа: | .....
1. Маркуч, мек модел. Дължина - достатъчна.
2. Тапа за маркуча в долния му край.
3. Вода от чешмата за запълване на маркуча.
4. Подходящо закрепване за стената на бункера.
5. Като се сипва зърното и ще мачка маркуча. Водата ще се качва.
6. Въздухът ще се свива.
7. Мериш налягането му и то с достатъчна за конретните нужди точност ще отговаря на запълването на бункера..... |
Прочети още веднъж написаното,това е лесна и евтина идея.Ако трябва прочети още веднъж,ако не ти е ясно питай автора, предполагам ще ти даде подробности,защото не е редно други да го правят. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Милен Опитен потребител

Регистриран на: 15 Окт 2007 Мнения: 330
|
Пуснато на: Пон Авг 23, 2010 21:28 Заглавие: |
|
|
Виждал съм на силоз за цимент монтирани през метър и половина, два, мембрани задействащи механично от външната страна краен изключвател. Мембраната е открита и монтирани в отвор в стената на силоза една над друга, диаметър около 20см на вид като тонколона, материала какъв е няма как да се види, на високо са, предполагам някаква здрава еластична гума издържаща на налягане - цимета се разтоварва в силоза с компресор.
При зърното нямаш налягане и мембраната може да е от по обикновена гума. Общо взето не е трудно за изработка. А с крайния изключвател може да управлявашкаквото си пожелаеш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Авг 23, 2010 21:37 Заглавие: |
|
|
| todortv написа: | | Vaklin написа: | .....
1. Маркуч, мек модел. Дължина - достатъчна.
2. ..... |
Прочети още веднъж написаното,това е лесна и евтина идея.... |
Вие се бъзикате с автора май , нали той иска да представи данните на дисплей , барграф , защо не на PC .... В този "най-удачен" метод явно ще се "индицира" с петлитрова дамаджана . Темата стана доста брутална . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Пон Авг 23, 2010 21:54 Заглавие: |
|
|
Ми да мери налягане и да представя на каквото пожелае. Може да го мери диференциално, за по-висока точност. Обаче, сега забелязвам проблем. Ще изпият спирта!
Вие верно се ебавате с човека. На него му трябва един маЕмун на 500 лева заработка за два месеца да не похаби продукция за 5000 лева за няколко минути. Тоя, същия, трябва да умее и да проследи правилността на работа на сигнализацията. Демек, да се покачи връз силоза, да скива колко водата в маркуча, да сравни с данните на монитора и да каже ... ахаааа ... или ШЕФЕЕЕЕ, си еба таковата тука, водите изтекли, ще се ражда.
Колкото по-просто, толкова по-просто. А микропроцесорите ги измислиха демократите! За да има евтинджос. Ех, некога и силицият беше силиций. А сега ....Мъка. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobo Нов потребител

Регистриран на: 18 Авг 2008 Мнения: 36 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 24, 2010 15:49 Заглавие: |
|
|
| Slavko58 написа: | ........
Точността и нивото не са фатални, досега са го мерили визуално през люк в горния край на бункера като са гледали колко запълнени реда сегменти от конструкцията му са запълнени със семе, съответно коничната повърхност, която се получава при пълненето също не е от особено значение. |
Не става ли с една камерка (примерно IP, че може и безжична) на тоя люк? И после да се гледа на монитор... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
todortv Опитен потребител

Регистриран на: 01 Мар 2008 Мнения: 190
|
Пуснато на: Вто Авг 24, 2010 19:50 Заглавие: |
|
|
| milmar написа: |
Вие се бъзикате с автора май . |
Не е бъзик.Следи се налягането в края на маркуча и примерно 0-10V или
0/4-20мА от сензора може да ги ползва както иска и колкото може.
Иначе за насипни продукти и измерване на опрделени нива има вибрационни капацитивни датчици,моторни датчици,обикновени капацитивни с регулиране на чувствителността и....
Има и начин с лазерна рулетка .Има и начин с "поплавък",който при зареждане на силоза трябва да е в горно положение,въженце,две ролки за въженцето и тежест(да опъва въжето) поставена пред мерителна летва.
Най точния начин е измерване на тегло,което също има недостатъци при вятър.
Варианти има зависещи от целта и предвидените средства. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|