 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ChaRLi_Belmeken Нов потребител

Регистриран на: 18 Мар 2008 Мнения: 32
|
Пуснато на: Сря Фев 10, 2010 18:33 Заглавие: |
|
|
| Значи днеска като смених драйверните транзистори в ключих усилвателя и изпуши жичката с която бях съединил прекъстнатата пътечка (тази която свързва 5 ватовите резистори) А на мултицета показа 00.8 като по скалата на мултицета беше вкючен на променлив ток 200в. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Фев 10, 2010 18:50 Заглавие: |
|
|
Чакай де
Ток не се ли мери в Ампери ?
Защо не го занесеш на сервиз, че като чета и това май скоро няма да му помогне след теб.  _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hunter_88 Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2008 Мнения: 169 Местожителство: Балчик
|
Пуснато на: Сря Фев 10, 2010 21:12 Заглавие: |
|
|
| ами колко пъти го питах от къде е някой може да му помогне но той няма намерение да пише както гледам |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Сря Фев 10, 2010 22:55 Заглавие: |
|
|
Чарли,както е тръгнало и 20 човека да те насочват резултата ще е нулев,защото не ти е ясно как работи самото стъпало!Моя съвет е първо да си изясниш как работи самата схема,и след като това е ясно правиш следното: 1.Визуален оглед за прегорели писти и почернели съпротивления
2.Хващаш уреда и измерваш всички активни елементи без да разпояваш-ако има някакво съмнение сваляш и мериш
3.Проверяваш колекторите на крайните транзистори за пробив към радиатора
След това ако мислиш че си готов откачаш захранването на здравия канал за да не те заблуждава,включваш лампа 100вт(последователно) в първичната на трафа както ти казаха по-горе,и включваш без да се притесняваш
.Резултата ще е че лампата ще свети ,или няма да свети .Ако свети значи имаш голям ток през крайните транзистори,а причината ще я търсим след това,ако не свети ярко-мериш напрежението в изхода,и след това пиши за резултата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Фев 11, 2010 2:27 Заглавие: |
|
|
| emilm, Пропусна да му препоръчаш и "Първи стъпки в електротехниката". Ще се наложи да прочете това-онова, че така както е тръгнало... не крайно стъпало, ами и измервателен уред няма да има. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|