| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
shri Опитен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2008 Мнения: 1194 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 8:26 Заглавие: |
|
|
А ако се сложи мощен шотки диод пада в него е нищожен и няма да има нужда и от охлаждане. Не съм предполагал че идеята ми ще предизвика такъв дебат, извинявам се ако съм засегнал някой с това, просто това е възможно най простия вариант достъпен за всеки за изпълнение. Иначе веднага бих предложил на автора да си изработи един димер със мощен симистор и е готов, но не знам дали може. Дори съм виждал такъв бойлер фабрично направен, мисля през 90те. носили са ми електрониката за ремонт. Беше направен със електронно термореле и врътката за степените беше потенциометър който упрабляваше симистор, само не си спомням чие производство беше бойлера. _________________ Денят е прекрасен забеляза ли го!!!
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 8:28 Заглавие: |
|
|
| shri написа: | | А ако се сложи мощен шотки диод пада в него е нищожен и няма да има нужда и от охлаждане..... |
Ще му трябва доста охлаждане дори , Шотки на 400V едва ли има !
Но веднага след включването пада действително ще стане много малък . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 10:11 Заглавие: |
|
|
Ето моята постановка по спора:
 _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Biser Опитен потребител

Регистриран на: 17 Яну 2008 Мнения: 138 Местожителство: Харманли
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 10:47 Заглавие: |
|
|
| Radko написа: | | Мощността се определя от ефективната стойност на напрежението |
Да, но умножено по тока! А токът и той е два пъти по-малък, защото съпротивлението е същото, но е приложено върху него половината напрежение. Та като ги умножиш, получаваш четири пъти по-малка мощност! _________________ Няма невъзможни неща! Важно е дали искаш да ги направиш! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 10:51 Заглавие: |
|
|
| Biser написа: |
Да, но умножено по тока! А токът и той е два пъти по-малък, .... |
Ей , не разбрахте че Земята се ВРъти , не се предавате ...
P=U^2 / R
за какво ти е тока ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
todortv Опитен потребител

Регистриран на: 01 Мар 2008 Мнения: 190
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 11:16 Заглавие: |
|
|
| Сега сметни със 110 и след това с 220V , R e константа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Biser Опитен потребител

Регистриран на: 17 Яну 2008 Мнения: 138 Местожителство: Харманли
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 11:20 Заглавие: |
|
|
Ами замести U=110V и R=16 ома/за 3000 ватов нагревател/ и си пресметни мощността по твоята формула и ще видиш колко ще получиш във ватове.
p.s. Май ме изпревариха _________________ Няма невъзможни неща! Важно е дали искаш да ги направиш! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 11:24 Заглавие: |
|
|
| Biser написа: | | Ами замести U=110V и R=16 ома/за 3000 ватов нагревател/ и си пресметни мощността по твоята формула ... |
АМАН-Н-Н вече !!!
Никой ли не чете бе , всички ли са писатели , но не читатели ???
Формулата не е моя , но ти откъде извади "твоите" 110V
Ей , момчета , отчайвате ме . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Biser Опитен потребител

Регистриран на: 17 Яну 2008 Мнения: 138 Местожителство: Харманли
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 11:32 Заглавие: |
|
|
| milmar написа: | | но ти откъде извади "твоите" 110V |
При еднопътно изправено напрежение 220 V, се получава ефективно 110 V. Не се опитвай да спреш земята да се върти. Има си закони на електротехниката и математиката!  _________________ Няма невъзможни неща! Важно е дали искаш да ги направиш! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 11:41 Заглавие: |
|
|
Biser, я кажи от коя литература си извадил формулата по която си получил, че ефективната стойност на напрежението при еднополупериоден изправител е 110V, при мрежово 220. Я се загледай по-добре в индексите, придружаваши буквичките. _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|