Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Запояване на един много малък транзистор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 16, 2010 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпреки че въобще не ми харесва тона с който се обръщаш към колегите от форума бих ти дал съвет да не си губиш времето а да хукваш от сега по моргите.Тези хибриди са направени така че да не могат да се ремонтират .Обикновенно като дефектира такъв силов елемент като този транзистор дефектират заради него и други елементи които го управляват
Подобен хибрид има и в тракшън контрола на БМВ и понеже колегата ще не ще си беше купил друга платка аз се опитах да му я ремонтирам и се поразрових тук там да видя как стават нещата обаче никъде по света не споменава за смислен,имам предвид на професионално ниво ремонт.Силно се съмнявам че ще ти помогнат и там където мислиш че е спасенито. и не забравяй едно=колите все повече се пълнят с електроника а хората в този форум са професионалисти и щеш не щеш пак ще опреш до тях.Уверявам те, че в България те не са чак толкова много .Говоря за професионалистите. Както обича да казва един колега :"Не си лай торбичката"
Успех!
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Joro_Paveto
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 14 Мар 2010
Мнения: 10
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 16, 2010 21:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Пусни една търсачка в гугъл и ще намериш заветния транзситор как се казва и с какви успешно може да се замени....стига с чакането наготово....аз лично няколко такива помпи съм "отремонтирал" и сме си деляли по някои стотак...
RC, защо се изказваш така сигурно за това, че не се ремонтира въпросното нещо? Това са класически проблеми, този транзистор комутира електро клапан и е най-слабото място, просто гори от прегряване.Ремонта е три кабелчета и транзистора да се изведе на металния капак на помпата

Думи написани от AZ:).... Shocked
Към pepi_voinishki1957 знаеш ли ако цифрите в края на ника са рожденната ти година, ми е малко неудобно да ти държа тон заради възрастовата разлика, но...има една много хубава поговорка "Каквото почукало, такова се обадило" в тази връзка - виж моя първи пост - какво съм писал и след това внимателно прочети какво ми отговарят хората...Има едно повтарям ЕДНО единствено мнение с решение на проблема ми...от три страници има едно мнение...
Сигурно тук има много знаещи и можещи хора...ама що не ми писаха те?!?!?!
Поздрави!
Ако може накой модератор да заключи темата в името на добрия тон. За мен е изчерпана, получих каквото ми трябваше.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joro_1
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 37
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 17, 2010 9:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Отвори клапана, който този тразнистор управлява, и го почисти преди да качиш помпата в колата, ako e задръстен, пак ще изгори транзистора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todortv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Мар 2008
Мнения: 190

МнениеПуснато на: Сря Мар 17, 2010 20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

joro_1 написа:
Отвори клапана....

Кратко и точно.Поддържам мнението.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals