| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 1:16 Заглавие: |
|
|
Може да се преведеш какво са писали руснаците ... и ще разбереш, че ТРЯБВА ДА е ценеров диод.
C1 е 100uf/50V. (в превод 100 микрофарада на 50волта)
Не може да си твориш както на теб ти е удобно  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
georg77 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010 Мнения: 466 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 9:33 Заглавие: |
|
|
на схемата е даден 100.0 без буква затова питам за всеки случай
тогава резисторите R1-200 R2-220 и R3-30 съответно са в омове или пак греша да не са в килоомове или др.
И един последен от тъпите ми въпроси кой потенциометър за какво служи питам защото незнам кой от двата да искарам извън кутията.Доколкото си превеждам трябва да е R1 а с R2 се настройва тока на аналоговия динистор съответно за отпушването на силовите тиристори.Така ли е----с R1 се регулира изходното напрежение  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
penkeler Опитен потребител

Регистриран на: 12 Ное 2006 Мнения: 338 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 18:44 Заглавие: |
|
|
| R1 не е потенциометър, а подстроечно съпротивление и всички са в омове. Освен това обърна ли внимание, че R1 и R2 са с мощност не по малка от 10W (т.е. жични), a R3 2W? Иначе да не се чудиш защо изпушиха? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
georg77 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010 Мнения: 466 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 20:02 Заглавие: |
|
|
Т.е R1 е реостат
А може ли вместо R1 и R2 да има само един реостат 420ома |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2011 22:21 Заглавие: |
|
|
Хайде да погледнеш и този начин на управление и тогава да решиш кое е по-удачно.ЦЪК _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
georg77 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010 Мнения: 466 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 18, 2011 7:17 Заглавие: |
|
|
Хубава схеме благодаря Факри Нури.Ще я направя и тази и ще я сравня със започнатата вече с управление на вторичната намотка.
Дано да издържи на непрекъснатата работа на трафа с товар около 20А |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
penkeler Опитен потребител

Регистриран на: 12 Ное 2006 Мнения: 338 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Яну 18, 2011 7:43 Заглавие: |
|
|
| Точно тази схема обсъждаха във форума откъдето бях свалил схемата която аз посочих, но тези които са я правили, нещо не я одобряваха. Не работела добре даже и с някои допълнителни доработки. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
georg77 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010 Мнения: 466 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 18, 2011 8:21 Заглавие: |
|
|
Е почти е готова.Жичните резистора ще ги направя сам от кантал.Другото е готово като е само споено с жички.Няма да се отказвам накрая,а и аз не държа на стабилизация на ток вид на синусоида и т.н---само да издържа товара (галванична вана) около 20А за дълък период от време.Само това
междо другото галваничната вана сама по себеси се явява кондензатор така че мисля че тя сама си стабилизира тока
Здравейте
Направих схемата на управлението на вторичната намотка и не работи.Като откачих кондензатора тиристорите се отпушват,но не се регулира напрежението.На изхода след аналоговия динистор се получава напрежение около 5В а след диодите VD 3 и 4 напрежението става по-малко от волт.Като ги махнах тогава изходното напрежение се регулираше от диапазона 15 до 13В.премерих въпросните диоди работят.Къде според вас е проблема |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Нед Яну 23, 2011 9:36 Заглавие: |
|
|
| georg77 написа: | | Ще исползвам диапазона 0,5-3В |
| radev написа: |
На това напрежение мислите ли че тиристорите ще работят както трябва (управляват).Май най добре е да се комутира от към първичната страна. |
Последно на коя схема се спря. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
georg77 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010 Мнения: 466 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Яну 23, 2011 9:59 Заглавие: |
|
|
| Направих схемата за управление на вторичната намотка,но не работи както писах в предния пост |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|