 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ang djei Опитен потребител

Регистриран на: 06 Мар 2006 Мнения: 100 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Окт 30, 2007 18:57 Заглавие: |
|
|
Благодаря за отговорите колеги!Това което ме интересуваше по дросела е ясно.Презапоил съм всички спойки,кондензаторите сменени,ценера ми е R2KN(150V).Уточнявам,че SMR-a, HIS-a и дросела са си оригиналните на ТВ-то.За сега захранването се държи добре и ще го оставя де поработи ден-два за проба.
На всички лека работа! _________________ LZ3JP |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Окт 30, 2007 19:09 Заглавие: |
|
|
Абе той за работата,като го пуснеш ще си бачка,аа гледай на стендбай кво ще става.
Между другото навремето бобинката я заменяхме със жичен резистор от тия керамичните 1К-5вата-на някои ставаше и карат така и досега без проблеми.На други не.
Абе методи и методики за отремонтиране на старото захранване и за "китосване" на новото има поне хиляда и една....те са станали толкоз много от немай къде.
Затва аз при най-малки съмнения с тва захранване действам по сталинскиму,скубя наред боклучаците по първичната страна на импулсното слагам кита с 4605 и ми е мирна главата.
Ама ше видим-дано да греша и да не опреш до моя акъл след някоя рекламация още. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Вто Окт 30, 2007 23:39 Заглавие: |
|
|
На мен нещо не ми е чисто в главата.Ного пъти когато елкото од 33mf в првичното(с оригиналната двойка) дава фира и напреженито в stby често отива и до 180 волти как тогава R2KN не отива на късо когато този диод е за 150 волта как е писано по горе.Tова съм го имал в практиката и до днес не ми е чисто  _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Сря Окт 31, 2007 0:10 Заглавие: |
|
|
Томазо виж това.
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Сря Окт 31, 2007 1:33 Заглавие: |
|
|
Ето това видях тук"Данни"
и тук:
 _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|