 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пон Дек 24, 2007 18:13 Заглавие: |
|
|
А, те такова същото турих и аз, те са най-добри от комшийските мисля. Но забравих да го фотна. И както казваш, предвидили са место за него в кутията и на НЕО-то  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пон Дек 24, 2007 20:28 Заглавие: |
|
|
| Те в кутията на NEO са предвидили място и за още едно шаси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Дек 24, 2007 23:15 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | Исках да премеря какви напрежения излизат на двата освободени края на имп. трансф. | Защо ти трябваше тази проба? Това са макс. напрежения без оптрона и транзистора е можело да гръмне още в началото. Защо не намали съпр. с тримера 470К, който имитира обр. връзка и тогава да мериш двете вторични напрежения?
Както и да е, важното е че си го издал и най-важното, че жена ти те търпи като работиш по празниците . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пон Дек 24, 2007 23:54 Заглавие: |
|
|
А защо не гръмна когато го пуснах в началото, без диод и кондензатор? Хем го оставих доста минутки така. Пък и на 110 в поработи 5-10 мин., а само на 12 волта изгърмя, и то 2 пъти? Интересно ми е защо се е получило така, не виждам връзка транзистора да изгори когато е на максимални напрежения, макар че максималните бяха 128в, и то без товар. Нещо не ми се връзва цялата история но карай да върви. А, след това си премерих диода и кондензатора - здрави си бяха
Весели празници!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|