Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Помощ за HI FI Ниско-честотен усилвател
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 12:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре,искам само 1 нещо ме светнете и приключваме с темата:200в 8ома може да захрани до край,2х100-4ома(последователно),а на 8омови говорителя колко вата може максимално да захрани(2х200в 8ома или 2х100в 8ома(паралелно))като при тия 8омовите както казахте ставало общото съпротивление на 4ома,а ампа си е на 8,и мисълта ми е 100в или 200в колони може да захрани максимално Question Дано ме разбрахте Very Happy
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 17:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Хах това колко може да захрани максимално не зависи от мощността на високоговорителите а от тяхното съпротивление. Ако на усилвател за 8 ом сложиш по-малко от 8 омов ВГ (например 4 омов) усилвателя ще се претовари и вероятно ще изгори. Важното е да не му слагаш под 8 ома. Но ако сложиш повече няма да свири максимално, така че най добре 8 ома или последователно 2х100 коня 4 ома или 2х100 коня 16 ома паралелно, а най лесно един 200 вата 8 ом. Говорители 16 ома 100 вата са рядкост, така че свържи по първия вариант ако не намериш 200 ватов ВГ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 17:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Бе усетих че сам се прецакал аз ми Very Happy Ма мерси все пак че ми разяснихте някои неща едно голямо БЛАГОДАРЯ Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov