Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Orcad
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006
Мнения: 326
Местожителство: Дупница/София/

МнениеПуснато на: Вто Юли 31, 2007 19:05    Заглавие: Отговорете с цитат

А има ли некакъв чалъм при симулация на цифрови схеми с PSpice ,от две седмици се чудя как да подкарам един мултивибратор кво и да правя не мога да накарам да генерира проблема в схемата ли е в оркада ли е незнам ама пробвах и бая други схеми с TTL елементи при всички при transient analiz нема никакви импулси само права линия...
Иначе ето едно screenshoot на схемата напраженията са между лог. нула и единица да не би аз да бъркам некъде Sad Sad Sad


_________________
Всеки щепсел контакта да си знае ,да се пази
да не се зарази и ако клемите зацапа,
некой друг да тока да изцака...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Вто Юли 31, 2007 20:03    Заглавие: Отговорете с цитат

yani kokas написа:
...


Изисква се да му укажеш първоначалното състояние. В момента програмата приема, че схемата е симетрирана и няма как да започнат генерации. В програмата има възможност да се зададе логическата единица на някой от елементите, след първия момент от симулацията, това указване не се взема впредвид и процесите си протичат както "реалните".
_________________
skype:bagybg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006
Мнения: 326
Местожителство: Дупница/София/

МнениеПуснато на: Вто Юли 31, 2007 20:12    Заглавие: Отговорете с цитат

quad написа:
yani kokas написа:
...


Изисква се да му укажеш първоначалното състояние. В момента програмата приема, че схемата е симетрирана и няма как да започнат генерации. В програмата има възможност да се зададе логическата единица на някой от елементите, след първия момент от симулацията, това указване не се взема впредвид и процесите си протичат както "реалните".


А къде става това въвеждане при Анализ сетупа или като атрибут на съответната TTLka
_________________
Всеки щепсел контакта да си знае ,да се пази
да не се зарази и ако клемите зацапа,
некой друг да тока да изцака...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 11:46    Заглавие: Отговорете с цитат

При протел 99 става така:
http://spoika.no-ip.info/site/download/literatura/rakovodstva/Protel_Manual_Bulgarian.pdf
страница 51 и 52.
При оркад трябва да е нещо подобно, нямам я инсталирана в момента за да видя точно.
_________________
skype:bagybg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005
Мнения: 1299
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 01, 2007 12:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо е препоръчително да си изкараш пиновете за захранване на елементите - Properties -> Power pins visible и да си ги захраниш с източници VDC. Другото нещо, което ти трябва - на кондензатора Properties->IC параметъра трябва да се покаже с Display -> "Show Name and Value" и да му въведеш стойност. IC е съкращение от Initial Condiotion. При кондензаторите се указва напрежение, при бобините - ток.

Менютата, които ти дадох са за OrCAD Capture, ти като гледам си на Schematics, там незнам как е точно, но трябва да е подобно.
_________________
Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006
Мнения: 326
Местожителство: Дупница/София/

МнениеПуснато на: Чет Авг 02, 2007 11:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси много за сведенията снощи я подкарах ама и аз незнам как... Very Happy Very Happy
_________________
Всеки щепсел контакта да си знае ,да се пази
да не се зарази и ако клемите зацапа,
некой друг да тока да изцака...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
reiban1
Гост





МнениеПуснато на: Сря Ное 21, 2007 10:34    Заглавие: дросел Отговорете с цитат

Интересуваме как се извиква дросел в orcad 9.2 л бобина знам че се извиква с L, но дросел незнам как става. Мерси предварително
Върнете се в началото
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006
Мнения: 326
Местожителство: Дупница/София/

МнениеПуснато на: Сря Ное 21, 2007 14:57    Заглавие: Отговорете с цитат

За какво ти трябва за симулация или за PCB?
Ако е за симулация слагай бобина със съответната индуктивност.Ако искаш нещо много точно трябва да вкараш във Pspice модела на дросела със там вcичките му параметри,което е доста сложна работа,другият вариант е да намериш от някъде готови библиотеки с модели на индуктивности.
Ако е за платка (PCB) ,чертаеш си един елемент за дросел у Capture CIS,след това му правиш footprint във layout по геометричните му размери.
_________________
Всеки щепсел контакта да си знае ,да се пази
да не се зарази и ако клемите зацапа,
некой друг да тока да изцака...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
reiban
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 25 Окт 2005
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Чет Ное 22, 2007 9:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва ми за симулация, правя преобразувател на напрежение DC - AC ,вси4ко е добре но немога да изгладя изходното напрежение с бобина и цондензатор, единствено става когато индуктивноста е много голяма и това води до загуби. Някой ако може да ми направи тази схема ще съм му благодарен. Данните са Uin=24v, Uout=120v, P=300w
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dgs
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 26 Ное 2007
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Пон Ное 26, 2007 11:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за елементарния въпрос, но съм начинаещ и така и не разбрах коя страна (TOP или BOTTOM) е долната страна т.е. тази на която се запоява когато платката е едностранна.
Благодаря ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 6 от 7

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals