 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
klambrev Активен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2006 Мнения: 51
|
Пуснато на: Вто Сеп 02, 2008 19:05 Заглавие: |
|
|
Хм, утре ще измеря с друг уред да видя как е с него.
Сложих диода към маса и мерих напрежението паралелно на него.
При ниски обороти е около 50В , на 4000об е 5в.
Сега като мерих опитах да обърна сондите и резултатите бяха близки. _________________ [url=http://kolegi.info/ccount/click.php?id=2]
www.kolegi.info - Началото на една стара идея![/url] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Сеп 03, 2008 11:23 Заглавие: |
|
|
| klambrev написа: | страната към тиристора
до 4000об - 230V , nad 4000 40V
..........................................................
постепенно падат от 230V надолу обаче от 160в на 3500 на 4000 об вече е 40в. | Tова измерване е близко до действителността и затова използват конвертори, напрежението е постоянно и не зависи от оборотите. Ако няма други грешки по схемата, остава да подбереш стойността на кондензатора и режима на тиристора.
1. След като не знaеш стойността на оригиналния кондензатор, сложи възможно най-малкия, с който да запали на ниски обороти и виж дали ще има подобрение на високите обороти.
2. За режима на тиристора, който също е различен от оригиналния, сложи един тример 100-200ома на мястото на 33ома и средния край на тримера към гейта. С настройка на тримера избери макс. стабилност на високите обороти и след това провери дали ще пали на ниски обороти.
Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
klambrev Активен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2006 Мнения: 51
|
Пуснато на: Съб Окт 04, 2008 9:18 Заглавие: |
|
|
Бях малко отпуска, сега взел съм един тример 100ом, 2-та му края вързах на мястото на съпротивлението, средата към гейта.
Кондензатора е 470мф 250В.
При 20 ома пали и работи до 4000об, при 5ома работи много добре от 5000 до 12000 оборота обаче неще на ниски неще.
edit: при 5ома на ниски обороти няма искра, можеби не успява да се управлява тиристора _________________ [url=http://kolegi.info/ccount/click.php?id=2]
www.kolegi.info - Началото на една стара идея![/url] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|