| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Predator_MF Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004 Мнения: 272 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 12:46 Заглавие: |
|
|
| Първо това ни най-малко не е обикновен фотодиод....вътре има вграден демодулатор, който "разпознава" тия 39KHz от дистанционното и ги отделя. Второ, на 2-ри крак на СОМ-а не е добра идея... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 17:40 Заглавие: |
|
|
Aма аз наистина съм сложил обикновен фотодиод-с два извода е, и е като прозрачен светодиод. А за СОМ става въпрос, че е на СОМ 2 а крака не го поня вече кой беше но не беше втори Та май проблема при мен в разпознаването на командите е липсата на демодулатор. Защото се задействат по две навъднъж  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
npuka3ka Активен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2004 Мнения: 62
|
Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 23:47 Заглавие: |
|
|
Ами аз пък не мога да изкарам 5 волт-а между пиновете 3 и 1 или 7 и 1
Any ideas ?!
? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
npuka3ka Активен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2004 Мнения: 62
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 1:04 Заглавие: |
|
|
Игнорирам горното си изказване ...
Успях да подкарам схемата ... т.е. диода започна да мига когато получава сигнали ...обаче програмта уИЦЕ нещо неще да разчита командите ... Predator_MF инсталирах програмата както е по твоето описание, но пак нищо не става ...
P.S. Всички които се заемат да правят тая схема, да се съобразят, че показаните пинове, на схемата за RS232 interface-a, трябва да се съобразят с разположението в пространството (как звучи само?!?). Идеята ми е, че можете да ги гледате огледално и да се пообъркате . Аз го обърках и доста се лутах докато се осетя )) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 9:08 Заглавие: |
|
|
npuka3ka,
| Цитат: | Пуснато на: Чет Дек 09, 2004 9:29 pm Заглавие:
--------------------------------------------------------------------------------
npuka3ka един съвет (може и да не е това случая), много често се бъркат изводите на подобен тип куплунзи. Не се обръща внимание на факта, че на мъжките (male) и женските (female) пиновете не са на едно и също място (огледални са).
|  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
npuka3ka Активен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2004 Мнения: 62
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 20:09 Заглавие: |
|
|
RC Добре де ще си признам.
ИМАШ ПРАВО !!!
)) ,но сега софтуера не може да си свърши работата  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 20:33 Заглавие: |
|
|
Aко под това "не може да си свърши работата" разбираш трудно обучаване на команди и неправилното им разпознаване при работа, то мисля , че не си единствения онова BAUD RATE какво се гласи от там някой знае ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
npuka3ka Активен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2004 Мнения: 62
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 20:43 Заглавие: |
|
|
slav4o.com ти какъ софтваре използваш ...аз опитах и с ИРассистънс и вси4ки възможни ...на външен вид устройството приема, но това го няма на лице в софтвера !!!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 21:07 Заглавие: |
|
|
ползвах UICE сложен точно по описанието на Predator_MF. Значи програмата ми приема сигнала, но доста зор имах докато нацеля на кой извод на СОМ 2 да "бодна" проводника от изхода на приемника  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
npuka3ka Активен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2004 Мнения: 62
|
Пуснато на: Чет Дек 16, 2004 21:17 Заглавие: |
|
|
| e сподели с мен та и аз да го бодна там !!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|