 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
quad Опитен потребител

Регистриран на: 20 Ное 2004 Мнения: 233 Местожителство: Varna/Targovishte
|
Пуснато на: Пон Ное 21, 2005 23:06 Заглавие: |
|
|
| 3лв са много!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
getzata Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 473 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Ное 21, 2005 23:24 Заглавие: |
|
|
Oт МК ми казаха да не заменям транзисторите 150N и че били по добри от Z44  _________________ Всичко е ток и жици... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
quad Опитен потребител

Регистриран на: 20 Ное 2004 Мнения: 233 Местожителство: Varna/Targovishte
|
Пуснато на: Вто Ное 22, 2005 0:14 Заглавие: |
|
|
| getzata написа: | Oт МК ми казаха да не заменям транзисторите 150N и че били по добри от Z44  |
Щом толква държиш да ти кажа как са подбрани транзисторите...
Отива Атила в магазина със списъка в ръка и първото, което имат взима. Така импулсното се "ражда" със 150. Параметри туй-онуй... всичко опитно... само да нямат голям входен капацитет, да държат по напрежение и ток.
Иначе и на мен ми казаха да не сменям 150, че не гарантирали работата на схемата си с други транзистори... все пак кое е по-важно, крайния резултат и цената за която е постигнат или нечие мнение?
Щом държиш на 150 слагай ги, с тях си работи също без проблеми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naka76 Активен потребител

Регистриран на: 26 Сеп 2004 Мнения: 53 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Ное 23, 2005 11:19 Заглавие: |
|
|
Само един съвет.
Когато си правите опитите , захранването не е зле да е под товар, някакви мощни резистори например. Внимавайте и да не наситите феритния траф, тогава той става почти късо за транзисторите. _________________ CAR AUDIO DESIGN |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
getzata Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 473 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Ное 23, 2005 14:08 Заглавие: |
|
|
Добре , а как да разбера кога започва да се насища феритния траф. _________________ Всичко е ток и жици... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naka76 Активен потребител

Регистриран на: 26 Сеп 2004 Мнения: 53 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Ное 23, 2005 14:41 Заглавие: |
|
|
Основно по консумацията на празен ход. Или рязко покачване на консумацията ако е с товар. Опити прави като пускаш захранването през някаква лампа, да речем халоген на 12в. Ако се вдигне много консумацията , лампата ще спаси транзисторите. _________________ CAR AUDIO DESIGN |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naka76 Активен потребител

Регистриран на: 26 Сеп 2004 Мнения: 53 Местожителство: Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
siente Активен потребител

Регистриран на: 03 Авг 2005 Мнения: 64
|
Пуснато на: Пон Дек 05, 2005 19:59 Заглавие: |
|
|
До сега съм сменил 4 трафа и всички издават един писклив звук,както и да ги навивам.От какво може да е? _________________ SiEntE |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elektronchika Опитен потребител

Регистриран на: 25 Май 2004 Мнения: 676 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Дек 05, 2005 20:19 Заглавие: |
|
|
защо в линковете, които си дал, не ми показва картинките - файловете, които си прикачвал, все едно липсват  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naka76 Активен потребител

Регистриран на: 26 Сеп 2004 Мнения: 53 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Дек 05, 2005 21:03 Заглавие: |
|
|
Не случайно написах " ...не знам дали още работят...."
Май имаше някакъв срив в сървърите преди месец. _________________ CAR AUDIO DESIGN |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|