Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Перална Electrolux EWF10040W-нагревател с термозащита и NTC
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Сеп 26, 2015 20:08    Заглавие: Перална Electrolux EWF10040W-нагревател с термозащита и NTC Отговорете с цитат

Model: EWF10040W; Prod.No:91490440902.
След почти 6,5 перфектна работа, нагревателят 1950W / 230V се повреди. Вероятно котленият камък си е казал думата.
Оригиналният е с Prod.No:132506400, който е щампован на него.
Според официалния сайт на Electrolux: http://spares.electrolux.ie/product/1325064234/1950W+Washing+Machine+Heating+Element , аналогът му е с Prod.No:1325064234.
Намерих няколко BG сайта, които го предлагат. Но цената му варира от 16 до 30 (за Prod.No AEG 159AE234) и нагоре лева, което ме смущава доста.
Можете ли да ме посъветвате откъде да поръчам въпросният нагревател, така че да не получа китайско менте?


Последната промяна е направена от Gena на Нед Сеп 27, 2015 7:28; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Георги Стоичков
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Яну 2007
Мнения: 310
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Сеп 27, 2015 4:55    Заглавие: Отговорете с цитат

От тук http://www.hrivas.eu/, звънкаш им по телефона и си готов.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dodov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Май 2008
Мнения: 405
Местожителство: Попово

МнениеПуснато на: Нед Сеп 27, 2015 10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, купувал съм от тук нагревател. Не им правя реклама, фирми има и други.
http://www.gloria94-bg.com/nagrevatel-peralna-AEG?filter_tag=&sort=p.model&order=ASC&page=41
Читави са, и най важното, дават ти гаранция за нагревателя. При положение, че дадеш 16 лв. за някое китайско менте, после да не стане двойна цената.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Сеп 27, 2015 18:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за информацията!

Утре ще разбера дали местният оторизиран сервиз може да достави нагревател с гаранция. Така също и колко ще струва той, заедно със замяната му.

EDIT:
Искам да питам опитните сервизни специалисти, въпреки, че знам отговора на въпроса си.
И моля, не се смейте, защото нещата с повредената перална Electrolux отиват в много сериозна насока.
Нагревателят Prod.No:132506400 е с двойна термична защита и термодатчик.
Каква е вероятността той да е изправен при измерени 0 ома с три различни мултимера от различни класове на точност?
При положение, че пералната машина показа единствено код E69: Washing heating element interrupted (ЕWM1100) и си изпълнява целия цикъл за пране. Естествено пропуска режим нагряване, както е описано в сервизното.
При всичко това е бил констатиран проблем в контролерната платка.

В сервизното пише стъпка по-стъпка какво да направя за проверката на нагревателя. Първо направих самодиагностиката, изчистих грешката и тя пак се появи.
Имам мегаомметър, но просто в съботата не ми остана време да тествам с него. Мултимерите не показаха утечка към корпус. Казанът е платмасов.
Измерването направих първо със закачени клеми на нагревателя, после - разкачени, без да го демонтирам от казана. Не съм разкачал температурния датчик, но не мисля, че той има отношение в случая.

Още един въпрос - намерих нагревател IRCA (Italy) 159ZN22 на много приемлива цена. Някой ползвал ли е тази марка и има ли впечатления за качеството на изделията?

Edit_30.09
Днес са "закърпили" пералната машина. Не знам какъв по-точен термин да използвам!
Естествено са сменили нагревателя, но не с оригинален. Ползвали са термодатчика от прекъснатия.
Нямам представа от марка и модел на нагревателя и дали е с двойна термозащита. Но повече ме притеснява дали са върнали оригиналния контролер и дали не са го "ремонтирали", междувременно. Предвидливо направих снимки на всички етикети по уреда и контролера.
Надявам се да ми остане време до края на седмицата да проверя какво е състоянието след "кърпенето".
Даже смятам да поръчам OEM заместител на нагревателя. Като почти съм сигурен, че ще е от същия производител IRCA, от който е оригиналния. Просто на снимката не се вижда маркировката добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Сеп 18, 2020 19:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Няма и 5 години след смяната на нагревателя и се появи друг проблем.
Отначало от казана се чуваше звук като търкане пластмаса в пластмаса (не знам как да го обясня точно). След това се появи се ромолене при завъртане на ръка и бучене при високи обороти на на барабана. Подозирам, че лагерите са за смяна.

Освен това предишните "майстори" са инсталирали нагревател 2050W (вместо 1950W) и буквално са набили оригиналния NTC елемент. Това не е чак такъв проблем, но корпуса на оригиналния нагревател има два извода за "корпус" (П=образна планка). "Побългарения" е само с един и съответно обувката висеше във въздуха. Този жълто-зелен проводник отива на клема в казана, на около 10мм от шайбата.

Въпросите ми са 3:
1.Има ли комплекти за смяна на лагерите - семеринги, смазка и т.н.?
Кои са за предпочитане като марка?
2.За какво служи този несвързан жълто-зелен проводник от нагревателя към казана и възможно ли е липсата на електрическа връзка да е причина за повредата?
3.Имало ли е случаи в практиката казана от Carboran да има пукнатини в оребрената си задна част?
Не мога да разбера това остатъци от формата при екструдирането ли са или действително пъкнатини. Няма следи от теч, а когато натисна мястото, сработва пружинното окачване на казана.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 19, 2020 17:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудя се , дали не е дошло време след 11.5 години да смениш пералнята ? Въпросите ти са доста странни за опитен потребител, във форум за електроника- какъв е жълтия проводник например !? Защитно зануляване не си ли чувал ? И защо не извадиш нагревателя , да видиш дали не чегърта той в казана ? Може да се е подул , или да не е бил монтиран съвсем правилно, за 5 години всичко се случва . Що се отнася до "набития" термистор - ти отхлаби ли гуменото уплътнение, преди да го дърпаш, защото след затягането му , то се раздува и обхваща здраво и термистора, освен че уплътнява и по периферията ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Сеп 19, 2020 19:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за мнението!

Вече се прекарах с една чисто нова перална от същата марка. При която гаранционно ми смениха казана комплект (неразглобяем, естествено). Заради проблеми с лагерите след 60 цикъла на пране и по-малко от година експлоатация. При това тази старата пере много по-добре от новата!
Мислех си да проверя нагревателя за повреда. Още повече, че не знам какъв точно като форма са инсталирали предния път.

Чувал съм за защитното зануляване, естествено. Но явно сервизните "специалисти" не са. Не бях обърнал внимание, че има електрическа връзка към казана.
Нищо не съм дърпал, демонтирал или набивал по пералната машина. Оригиналният или алтернатичният нагревател се доставят с термистора комплект. https://shop.electrolux.ie/laundry/washing-machines/heating-elements/heating-element-with-sensor-23/p/1327242416
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ono
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 09 Яну 2011
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Съб Сеп 19, 2020 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Отговора на всичките ти въпроси
https://www.youtube.com/channel/UCXAmmER3VF4285Z68DNUx4Q
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RM
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2008
Мнения: 680

МнениеПуснато на: Нед Сеп 20, 2020 7:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:

Оригиналният или алтернатичният нагревател се доставят с термистора комплект.

Защо не си го поръча???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Сеп 20, 2020 8:01    Заглавие: Отговорете с цитат

@ono,
Гледам този канал от повече от година и има доста интересни неща.
Благодаря за линка все пак!
Ще ровя днес още в нета по проблема със шума.

@RM,
Предния ремонт го правиха "специалистите" и те са донесли нагревателя, който работи в момента. Аз не присъствах, за съжаление!
С всички последствия от това..
Имам нов нагревател, точния модел и пълен комплект. Купих го за всеки случай тогава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov