Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Перална Electrolux EWF10040W-нагревател с термозащита и NTC
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hidrazin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 1420
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Нед Сеп 20, 2020 9:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Какви последствия, какви 5 лева?
Значи "специалистите" са ти сменили нагревателя и пералнята работи вече цели 5 години.
Ти какво искаш, да ти дадат доживотна гаранция за цялата пералня ли?
Ми да беше си купил оригинален нагревател и сменил сам.
Ся тоя нагревател дето си го купил преди 5 години просто ще си го имаш.
Щото сега си за лагери (в лекия вариант) или кръстачка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RM
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2008
Мнения: 680

МнениеПуснато на: Нед Сеп 20, 2020 12:35    Заглавие: Отговорете с цитат

може да провериш дали е за кръстачка сам.
като лекичко завърташ барабана и го притискаш силно и следиш за доловим луфт между барабана и карбо.... еди каво си карубата, докато направиш един оборот. Прегледай четките, амортисьорите, и прецени дали да я не засилиш към БКС-то или реципрочно към Айшо, тя ти се е отплатила доволно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Сеп 20, 2020 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

@RM,
Благодаря отново!
Проверих нещата още в петък преди да пиша тук. Не усетих никакъв луфт или увисване на барабана.
Всичко друго ми се струва ОК и смятам да ремонтирам машината в рамките на определен бюджет. В най-лошия случай стойността на частите с носача е 100лв. Единствено уплътнението м/у двете части на казана го няма по магазините.

@hidrazin,
Нещо засегнат ми се струваш.
Не знам защо реагираш така, все едно лично към теб съм отправил поста си и съм те обвинил в нещо.
Някъде да съм писал за гаранция или нещо от сорта? Споделих, че за мен не са си свършили работата както трябва. Т.е. не са инсталирали правилния нагревател и не са свързали една от електрическите връзки. Последното за мен е недопустимо, предвид близостта на двете клеми на нагревателя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
plamil
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2007
Мнения: 384
Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна

МнениеПуснато на: Вто Сеп 22, 2020 6:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Gena, я попитай нежните половинки в семейството за липсващи банели на сутиените. Че аз за малко да разглобя AEG-то по подозрение за строшени лагери - точно признаците които описваш в новата повреда на пералнята
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RM
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2008
Мнения: 680

МнениеПуснато на: Вто Сеп 22, 2020 19:04    Заглавие: Отговорете с цитат

plamil написа:
Gena, я попитай нежните половинки в семейството за липсващи банели на сутиените. Че аз за малко да разглобя AEG-то по подозрение за строшени лагери - точно признаците които описваш в новата повреда на пералнята


ЕЕЕ ... чак пък да не се усети.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Сеп 22, 2020 19:53    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление не е чуждо тяло в казана, а лагер/-и със сигурност!
Радиален луфт няма, а звукът от триене на пластмаси идва от лагерния възел. Трилъчката би трябвало да е ОК, но когато се разглоби казана, ще се разбере със сигурност какво е състоянието и на вала.

Обявиха ми цени за труд между 60 и 100лв., двата лагера (SKF) и семеринга са общо 30лв., кръстачката е 64лв. в магазин. Утре ще питам на още едно място и ще уточня въпроса с гаранцията след ремонта.
После ще остане само да намеря един помощник за да закараме пералната в сервиза. И да я върнем напълно изправна, надявам се.
Не ми се искаше да я разнасям по стълбите, но категорично ми отказаха да извършат ремонта у нас. Въпреки, че има достатъчно място в стаята. А и имам вече опит със смяната на казана в доста по-тясно помещение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milenjs
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Май 2005
Мнения: 1284
Местожителство: гр.Котел

МнениеПуснато на: Вто Сеп 22, 2020 22:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми щом веднъж си вадил и слагал казан на пералня какво ти пречи да свалиш този, да си вземеш хубави лагери и да ги смениш. Най-много да отскочиш до близкия автосервиз да избият - набият лагерите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Сеп 23, 2020 13:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Получиха се принципни разногласия с родителите ми - пералната машина е тяхна. И не ми се разправя с възрастни, които са по-зле от малките деца. Безсмислено трошене на нерви.
Ще пиша, когато има някакво развитие и/ или резултат. Силно се надявам да са положителни.
Като се моля това да е последното нещо, който се поврежда от миналия ноември насам. Такава черна серия никога не съм имал и не я пожелавам никому!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivtv1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 473
Местожителство: elin pelin

МнениеПуснато на: Пет Сеп 25, 2020 14:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за спама, но тук стават и най-евтините лагери, всичко опира до семерината, изпусне ли тя и японски лагер да е, няма файда. Два лагера и семерина са не повече от 9-10 лева.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Сеп 25, 2020 18:45    Заглавие: Отговорете с цитат

За 10 не знам, но за около 20лв. могат да се намерят нещата.
Те сегашните лагери трябва да са "японски" - PPL (NSK Bearings Polska S.A. (Kielce Plant)) https://www.nsk.com/sustainability/activity/fstation09.html

Към лагерите и семеринга трябва да се добави и водоотблъскващата смазка за семеринга.
http://www.ekom.bg/index.php?area=catalog&id=223
Без нея и правилното й нанасяне всичко отива в кофата.
Лагери:
6205ZZ (2Z)
http://www.ekom.bg/index.php?act=0&area=catalog&general_search=%EB%E0%E3%E5%F0+6205&bSubmit=%F2%FA%F0%F1%E5%ED%E5
6206ZZ (2Z)
http://www.ekom.bg/index.php?act=0&area=catalog&general_search=%EB%E0%E3%E5%F0+6206&bSubmit=%F2%FA%F0%F1%E5%ED%E5
Семеринг part no. Electrolux 1249685007 / 35x62x11/12.5
http://www.ekom.bg/index.php?area=catalog&id=4052

Аз търсих такъв ремонтен кит:
https://www.ebay.com/itm/AEG-ELECTROLUX-TRICITY-BENDIX-ZANUSSI-DRUM-BEARING-KIT-6205-6206-1249685007-/173888978726
Ама в нашата държавица такова нещо няма. Както и отделно уплътнението между двете части на казана. Тук се ползва силикон!
А с поръчка от оторизирания сервиз китът ще струва майка си и баща си. Горчив опит от предишни ремонти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov