Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Перална Electrolux EWF10040W-нагревател с термозащита и NTC
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Окт 08, 2020 13:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Пералнята я взех преди 10 дни (120лв. части + труд), но исках да разбера със сигурност, че е отремонтирана както трябва.
За съжаление вече съм сигурен, че това не е така и се чудя какво да правя. Имам 6 месеца гаранция за смяната на лагерите. Обаче едва домъкнах пералната обратно до вкъщи! И въобще не ми се носи отново напред-назад.
Още при пробите в сервиза след смяната на лагерите не е тръгнал да върти барабана. За което бях уведомен веднага с насрещен въпрос дали въобще е работилa. При което изстинах просто. След проверка се оказал неправилно включен конектор към мотора. Дали е истина, нямам представа. При получаването й я пробвах на място на центрофуга и не забелязах проблеми. Не си поисках сменените оригинални лагери и семеринга и сега ме е яд!
След 2 цикъла празни за промивка вкъщи ми се стори доста по-тиха от преди при въртене и центрофуга. Пуснах я с дрехи - пак прекалено тиха - все едно не върти на зададените 1000об/мин. Днес проверих с ръка въртенето на барабана и с ужас установих, че той е прекалено стегнат - не се върти свободно. Завъртам го с все сила и той едва прави оборот и веднага спира, без да се колебае. Пуснах още едно пране и моторът звучи, все едно се натоварва прекалено и на тласъци. Освен това центърът на барабана е загрят след след последните изплаквания на зададената програма.
Явно нещо не е наред. Или семерингата не е каквато трябва, или въобще нещо със самите лагери и монтажът като цяло.

Моля за вашето компетентно мнение и насоки какво може да се обърка при ремонтните дейности за смяна на 3 детайла? При това на разглобяем казан.
Май трябваше да не слушам родителите и да се оправям сам със смяната на лагерите...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пулевски
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 19 Яну 2004
Мнения: 74
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Окт 08, 2020 17:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Сваляш капака, сваляш ремъка.
Въртиш на ръка барабана.
Ако има усилие, което усещаш, че спира въртенето за по-малко от половин оборот - обратно за рекламация.
Защото гаранцията ти е за лагерите, а не за опечен двигател...
_________________
Токо Йока...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Окт 10, 2020 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря!
Вече се свързах се със сервиза и ще дойдат за диагностика на място.
Ще пиша, когато има развитие. Стига да не досаждам на някой колега.

Edit: 18.10.20
От сервиза се дойдоха още на другия ден - предната неделя.
Измерен общ консумиран ток с амперклещи при макс обороти малко над 2A.
След 3-4 пълни цикъла вече не е толкова стегнат барабана. Съмнява ме, че не са сложили точната семеринга по спецификация.
За момента не смятам да се занимавам повече с тази перална машина. Живот и здраве, ако се скапе след гаранционния срок ще я мисля тогава.
Благодаря още веднъж за мненията и съветите!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov