Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

SAMSUNG CW-29M206V Проблем с "CXA2165"

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Aleks_bg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Яну 2007
Мнения: 116
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 30, 2015 1:21    Заглавие: SAMSUNG CW-29M206V Проблем с "CXA2165" Отговорете с цитат

Здравейте, със сигурност е коментирано но искам да питам все пак, има ли от къде да се купи въпросната схема в софия или телевизора е за боклука.
Яд ме е защото има/ше много хубава картина и не трепти, но нищо не е вечно...
Поразрових се и намерих в KSP - https://www.ksp-electronics.com/bg/product/view/31890-shine-f-box-s61a-41-01005a цялата платка но я нямат в наличност, писах им да видим все пак дали има някаква надежда
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Ное 30, 2015 10:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо кой е диагностицирал проблема? Защото си мисля че на някого просто не му се е зьанимавало с това старо тежко нещо.

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=28387
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
vesko_tv
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006
Мнения: 49
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Ное 30, 2015 12:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Чипове има http://www.electronbg-77.com/catalog/view/id/8531 но какъв е дефекта и ако е от него кой ще ти го смени щото си е бая играчка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Aleks_bg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Яну 2007
Мнения: 116
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 30, 2015 22:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, сам си диагностицирах проблема, първоначално тръгнах да сменям кондензатири около тхо-то, като ги проверявах с мултицета (на обхват за кондензатори) и макар да ми показваше че са добре ги замених с нови и на стабилизатора на 5-те волта, но проблема си остана същия.
Затова после прочетох и видях за проблема със схемата. Нагрях я малко със сешоара и телевизора заработи, след което като си сложа пръста на нея и я изстудявам и телевизора пак се прецаква.
Препоих и всички крачета да видим дали не е някоя студена спойка, но не е, затова смятам че е схемата проблема.
Голям и тежък телевизор вярно, но има хубава и не трептяща картина и е добър за гледане от далече.
Не знам, колко ли би изкарала схемата ако на нея залепя примерно един светодиод който си е на медна подложка и да го лепна на схемата.
Ще свети, но и ще държи схемата топла, колкото да работи, а захранване да взема примерно от стендбая Rolling Eyes и колкото доизкара...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vesko_tv
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006
Мнения: 49
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Дек 01, 2015 7:58    Заглавие: Отговорете с цитат

То дотук добре но по добре е да смениш схемата ако можеш де.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Aleks_bg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Яну 2007
Мнения: 116
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Дек 06, 2015 0:04    Заглавие: Отговорете с цитат

"Vesko_tv", Благодаря за линка.
И мен не ме удолетворяваше варианта с лампата и през седмицата брат ми ми купи схемата от посочения магазин, (била е последната) и днес я запоих. Трябва да подчертая че за пръв път сменям подобна схема, но се справих.
Единствено бих искал да питам, тъй като нямам станция за горещ въздух и не се мъчих да разспоя старата схема, ами и орязах внимателно крачетата, след което я махнах почистих и т.н.
Бях гледал клипчета за ниско температурен тинол с който се дават всички крачета на късо от всички страни и тинола си остава течен и се разпоява лесно всякаква схема с поялник. Някой може ли да каже, къде има такъв тинол, защото не се намира навсякъде.
Ето и да се похваля с някоя снимка:



На финала реших да залепя по едно радиаторче на схемата за да се охлажда по-добре за всеки случай Wink
Лека вечер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vesko_tv
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006
Мнения: 49
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Дек 06, 2015 8:01    Заглавие: Отговорете с цитат

ти си се справил с по трудната задача да свалиш платката от дъното щото е с много тясни отвори и си подходил ръционално към чипа,и аз понякога правя така когато не искам да скъсам някоя писта.Браво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov