| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Сеп 03, 2005 16:04 Заглавие: ТВ NOVA 14 " изгаря крайното на звука |
|
|
| Това ТВ дойде със 2 дефекта -гъгнене на звука и не изключване в стендбай. Второто стана бързо беше резултат от самоуправство ,както и да е, за звука е използвана TDA 1013B с регулиране с напрежение.Имах нов чип и реших да го сменя да видя,но с новия въобще никакъв звук и товареше управляващото напрежение. Отидох ,купих нов сложих го след 5 минути работа без дънене положението се повтори,чипа на пипане студен,без радиатор е ,захранване 16 волта ,говорители 2 х8 ома последователно-16.Странното е че с осцилоскоп гледано се скапва и предусилвателя с регулиране и крайното стъпало-при директно подаване на сигнал от входа криви !Какво може да е причина за този ефект или съм попаднал на поредните ментета в търговската мрежа? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Съб Сеп 03, 2005 16:27 Заглавие: |
|
|
Най вероятно е МЕНТЕ.За всеки случай огледай дали след интервенцията не е останало нещо.Имал съм случай с игла в буксата за слушалките.Ако не намериш оригинален НЧУ,опитай да намалиш захранването му(например с 7812). _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Сеп 03, 2005 19:41 Заглавие: |
|
|
По магазините продават сглобени китове по два три лева.Пробвай с един такъв да видиш дали ще гъгне защото тези интегрални схеми са много ментета. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Сеп 03, 2005 20:01 Заглавие: |
|
|
Схемата е с volume control така че може да не стане с КИТ.може за проба само ама май ще да е някое менте схема _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Съб Сеп 03, 2005 21:26 Заглавие: |
|
|
| Дали е с волуме контрол или е MUTE. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Сеп 04, 2005 6:26 Заглавие: |
|
|
The TDA1013B is an integrated audio amplifier circuit with DC volume control, encapsulated in a 9-lead single in-line
(SIL) plastic package. The wide supply voltage range makes this circuit ideal for applications in mains and battery-fed
apparatus such as television receivers and record players.
The DC volume control stage has a logarithmic control characteristic with a range of more than 80 dB; control is by means
of a DC voltage variable between 2 and 6.5 V. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tsvetkov Опитен потребител

Регистриран на: 13 Окт 2003 Мнения: 392 Местожителство: Хитрино, Шуменско
|
Пуснато на: Нед Сеп 04, 2005 9:05 Заглавие: |
|
|
Аман от тия ментета.
Аналогичен случай при един колега с три броя AN5265 за Funai MK6. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Сеп 04, 2005 10:36 Заглавие: |
|
|
| Колеги проблема се оказа в резистора между 3 и 4 краче 220 килоома,който подава напрежение на вътрешен транзисторен филтър захранващ предусилвателя. Беше прекъснал и след смяната му и трите усилвателя ,които имах заработиха. Закривам темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|