Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Интернет със суич TP-LINK.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 27, 2016 20:27    Заглавие: Интернет със суич TP-LINK. Отговорете с цитат

Здравейте, би ли е възможно да се подкара успешно интернет от доставчик със суич вместо рутер на 2-3 компа по лан кабел.

Доставчика в "Мегалан - Мтел".
Досега бях с рутер но дефектира. Намрих си нов суич и това е въпроса дали е постижимо - има ли накакви процедури, настройки...
Имам статично IP. от доставчика.
Счуича e: TP-LINK TL - SF1005D

Благодаря предваритлено.
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Сеп 27, 2016 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямаш 20 лв за рутер ли? Питай си доставчика. Според мен няма да стане, освен ако всяко твое устройство се води на отделен акаунт при тях - тогава твояв свич все едно е техен и всичко включено в него е отделен абонат.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 27, 2016 21:40    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото знам аз и съседите сме на един суич- на съседни портовеот него.
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 1150
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 27, 2016 22:43    Заглавие: Отговорете с цитат


ако имаш компютър с Уиндоус с две мрежови карти http://www.networxsecurity.org/members-area/glossary/i/ics.html , ако нямаш комп. с две мрежови карти маршрутизатор можеш да реализираш и с една мрежова карта, на която да назначиш адреси от различни мрежи единия, който ти е определен от Интернет доставчика за целта можеш да ползваш компютър с Линукс ОС, ако имаш само с Уиндоус инсталираш във виртуална машина мини линукс дистрибуция има такива предназначени за маршрутизатори или някой софтуер за Уиндовс като вингате . Не знам какъв е смисъла тъй като компютъра трябва да е постоянно включен - около 100 вата и другите потребители са зависими от потребителя на този компютър - рестарт, инсталация на софтуер, защитна стена, блокиране......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2969
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2016 9:56    Заглавие: Отговорете с цитат

californieca написа:
До колкото знам аз и съседите сме на един суич- на съседни портовеот него.

Да ама сте с различни реални IP-та. Като сложиш рутера той има едно реално IP, а компютрите зад него са с локалните 192.168.Х.Х . Всъщност едно време така бяха доставчиците, целия квартал с едно реално IP, а всички копютри вътре локална мрежа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mteddy
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Яну 2007
Мнения: 510

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2016 11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Типично по български. Дайте да обясним нещо, което не разбираме.
Много е дразнещо да се казва "реални" IP адреси, защо - другите какви са: нереални, имагинерни, виртуални или какви?
ЗАПОМНЕТЕ: Всички IP адреси са РЕАЛНИ.
Тези, които се "виждат"(достъпват) в интернет са и се наричат ПУБЛИЧНИ, а тези от вътрешната (домашна мрежа) са и се наричат ЧАСТНИ.
Частен е IP адрес, който не може да бъде достъпен от интернет пространството. Като пример за частни адреси, а те не могат да бъдат публични, мога да дам 192.168.х.х или 10.х.х.х . Обикновено такива са адресите, които ви раздава DHCP сървърът на домашния ви рутер, но също така такъв адрес може да ви дава и интернет доставчикът ви.
И в отговор на въпроса на темата: НЕ
НЕ може едновременно всички машини да имат инернет, защото не може да има еднакви IP адреси.(този от доставчика) в една мрежа. Трябва рутер, който преобразува "публиния" IP адрес в частни адреси за машините. Суичът е "по-просто" устройство и не може да прави това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 1150
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2016 13:28    Заглавие: Отговорете с цитат

mteddy написа:

И в отговор на въпроса на темата: НЕ

Отговора е ДА, начина в предишния ми пост, пробвано е и работи, а дали има смисъл при сегашните цени на маршрутизатори е друга бира.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mteddy
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Яну 2007
Мнения: 510

МнениеПуснато на: Сря Сеп 28, 2016 20:24    Заглавие: Отговорете с цитат

A този ICS (Internet Connection Sharing) SERVER какво мислиш, че прави? Той заедно със суича е еквивалент на рутер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2009
Мнения: 1150
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2016 8:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
ICS (Internet Connection Sharing) SERVER какво мислиш, че прави? Той заедно със суича е еквивалент на рутер
в името си съдържа отговора - споделя Интернет , та това ,с какво не допуска да се отговори с ДА на въпроса в темата 1?!?
Цитат:

Много е дразнещо да се казва "реални" IP адреси, защо - другите какви са: нереални, имагинерни, виртуални или какви?
ЗАПОМНЕТЕ: Всички IP адреси са РЕАЛНИ.
Тези, които се "виждат"(достъпват) в интернет са и се наричат ПУБЛИЧНИ, а тези от вътрешната (домашна мрежа) са и се наричат ЧАСТНИ.

Maскирани са , представят се в Интернет пространството с адреса на шлюза си .
Бях на твоето мнение видно от темата , но след забележката на мишомвп мнението ми се промени.
Буквално и математически всички ай пи адреси са реални числа, но разгледай терминологията и в този контекст :
В ежедневния смисъл на думите -едните които са достъпни в Интернет пространството със собствения им адрес се наричат реални, а другите
маскирани, фалшиви....представящи се с реален адрес напр. на шлюза си в Интернет , а не със собственото им Ай пи /
Тази терминология се използува широко включително в ръководства на CISCO / да не се правим на по цесекари от Дучето/. Името на често ползвана функция за настройка за достъп до интернет е показателно - Masquerade. В последно време много по-често се ползва посочената от тебе терминология.
Цитат:
Частен е IP адрес, който не може да бъде достъпен от интернет пространството
- питай сисадмина си дали не може , дори най елементарните сохо маршрутизатори имат възможност за това .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Дек 2004
Мнения: 1507

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2016 8:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам няколко жични и безжични рутери за продажба, ако имаш интерес - пиши какъв искаш.
_________________
ststefanov.eu


Последната промяна е направена от ststefanov на Чет Сеп 29, 2016 13:47; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov